Trump prý chce po případné nominaci spoléhat i na peníze sponzorů | E15.cz

Trump prý chce po případné nominaci spoléhat i na peníze sponzorů

Trump prý chce po případné nominaci spoléhat i na peníze sponzorů
Donald Trump
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Republikánský prezidentský favorit Donald Trump, který si financuje kampaň z vlastních zdrojů, chce po případném získání stranické nominace využít i peníze sponzorů. S odvoláním na nejmenované členy Trumpova štábu o tom informovala televize CNN.

Trump si je podle svých poradců vědom, že v případě získání stranické nominace bude muset svou prezidentskou kampaň na celoamerické úrovni značně zintenzivnit, což se neobejde bez dobrých finančních zdrojů.

Již nyní prý miliardář a jeho volební tým některým vybraným lidem včetně možných sponzorů sdělili, že po oficiálním získání stranické nominace dosavadní strategii vlastního financování změní a začnou vybírat peníze od dárců.

Obzvláště to prý bude důležité tehdy, když Demokratická strana podle očekávání vyšle do boje o křeslo v Bílém domě Hillary Clintonovou, která má značnou politickou i finanční podporu.

Trump během nynějšího klání o stranickou nominaci na setkáních s voliči a v televizních debatách opakovaně zdůrazňuje, že si kampaň na rozdíl od ostatních platí sám. Dodává, že díky vlastním finančním zdrojům nebude po svém zvolení prezidentem nikomu zavázán.

Radek Palata: Amerika, principy a bankrot

Největší Obamovo dědictví

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!