Uvalit sankce na Polsko? Neuvažujeme o tom, tvrdí německá vláda

Německá vláda neuvažuje o zavedení sankcí proti Polsku za jeho postup vůči médiím a justici, prohlásil dnes podle agentury Reuters mluvčí kabinetu Steffen Seibert. Seibert tak reagoval na dotaz novinářů poté, co se v sobotu šéf poslaneckého klubu CDU/CSU v německém sněmu Volker Kauder vyslovil pro uvalení sankcí na Polsko, pokud Varšava bude nadále ignorovat normy právního státu.

Budova německého kancléřství
11.1.2016 14:05   |  

Německý vládní mluvčí dnes rovněž zdůraznil, že Berlín chce uchovat a prohloubit své vztahy s Polskem. „Dobré vztahy s Polskem jsou v zájmu Berlína, zvláště pak v souvislosti s nynější migrační krizí,“ podotkla mluvčí německé diplomacie.

Polský ministr zahraničí Witold Waszczykowski dnes jednal s německým velvyslancem o námitkách Varšavy vůči výrokům německých politiků, kteří kritizovali kroky nové polské konzervativní vlády snažící se ovládnout justici a veřejnoprávní média.

V neděli německý šéf Evropského parlamentu Martin Schulz přirovnal politiku polské vlády k počínání ruského prezidenta Vladimira Putina. V sobotu se šéf poslaneckého klubu CDU/CSU v německém sněmu Kauder vyslovil pro uvalení sankcí na Polsko. „Pokud se zjistí, že jsou porušovány evropské hodnoty, pak členské státy Evropské unie musejí mít odvahu uvalit sankce,“ prohlásil Kauder.


Čtěte také:

Orbán: Maďarsko vetuje případné sankce EU vůči Polsku

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Anglie volí odchod. Co zbytek unie?

Anglie volí odchod. Co zbytek unie?

Celý svět v pátek ráno ochromily zprávy o výsledcích referenda ve Velké Británii. Touhu po odchodu z Evropské unie však vyjádřily především volební okrsky v Anglii, zbylé části… více

Komerční prezentace
Mobilní web