V Dubaji budou děti hubnout za zlato

Obyvatele Dubaje čeká zlatá horečka a záleží jen na tamních dětech, jak bude bohatá. Vláda emirátu totiž vyhlásila boj proti dětské obezitě a za hubnutí hodlá platit drahým kovem. Kampaň s názvem Vaše dítě ve zlatě počítá s tím, že za každé kilo živé váhy dolů odmění rodiče jedním gramem zlata. Černými koni atypického klání budou pro rodiny děti od dvou do čtrnácti let. Za ně budou totiž rodiny inkasovat dvojnásobek.

 Zlato, ilustrační foto
29.7.2014 12:01   |  

Důvodem pro spuštění kampaně je podle šejků nekontrolovaně tloustnoucí populace Dubaje. Podle zdravotnického časopisu BMC Public Health jsou arabské emiráty na šestém místě na světě, pokud jde o průměrnou váhu obyvatel, Organizace OSN pro potraviny a výživu tvrdí, že obézní je více jak třetina obyvatelstva. Dubajskou politikou je tak obrátit obyvatelstvo na „správnou cestu“ už od raného věku, výživoví experti však bijí na poplach.

vývoj ceny zlata za poslední rok

Kampaň podle nich podporuje krátkodobé rychlé hubnutí spíše než zdravý životní styl. V loňském roce vyhlásila vláda obdobný program pro dospělé. Kolem 8 tisíc lidí tehdy shodilo dohromady 18 tun váhy, což vládci emirátu ocenili třičtvrtěmiliónem dolarů ve zlatě. Letošní zájem o akci je o poznání větší. Do programu je už zapsáno přes 20 tisíc dětí. Podmínkou odměny je, že dítě během měsíce ztratí alespoň dvě kila váhy.

Odborníci varují, že rychlé hubnutí může bránit nárůstu svalové hmoty, oslabení imunitního systému, může ale dětem způsobit i řadu psychických problémů. Krom toho prý některé studie naznačují, že hlídání váhy u dětí může stát za problémy s obezitou v dospělosti. Dubajská kampaň má svůj vlastní web, rodiče chtiví zlata mohou své dítě registrovat na webu thedmgold.com.


Čtěte také:

Zlato zůstane i letos investičním hitem

Kam kráčí světové zlato? Na východ!

Autor: Jaroslav Bukovský

Komentáře

Čtěte také

Merkelová gratulovala Česku k nízké nezaměstnanosti, jde prý o úspěšný stát

Merkelová gratulovala Česku k nízké nezaměstnanosti, jde prý o úspěšný stát Fotogalerie

Německá kancléřka Angela Merkelová přiletěla do Prahy a setkala se s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). S ním se shodla, že Česko i Německo mají velmi dobré vzájemné vztahy,… více

Mobilní web