Zeď na hranicích s USA financovat nebudeme, vzkazuje Mexiko Trumpovi | E15.cz

Zeď na hranicích s USA financovat nebudeme, vzkazuje Mexiko Trumpovi

Zeď na hranicích s USA financovat nebudeme, vzkazuje Mexiko Trumpovi
Republikánský kandidát Donald Trump
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Mexický ministr financí Luis Videgaray rozhodně odmítl, že by jeho země financovala výstavbu zdi na hranicích s USA, jak požaduje republikánský prezidentský favorit Donald Trump. Podle agentury AP je to vůbec poprvé, co Mexiko přímo okomentovalo Trumpův plán na zastavení nelegální migrace z Latinské Ameriky.

„Mexiko za žádných okolností nebude platit za zeď, kterou navrhuje pan Trump,“ řekl Videgaray s tím, že Mexiko vyrovnání takové pohledávky odmítá rázně a kategoricky.

Trump opakovaně prohlásil, že jako prezident by vyhostil ze země lidi, kteří v USA žijí nelegálně. Řekl také, že americké hranice jsou děravé jako švýcarský sýr, proto by na nich měla stát zeď, kterou by měli zaplatit Mexičané.

Již dříve řekl, že bariéra by měla být vysoká 12 metrů a že bude stát asi deset až 12 miliard dolarů (až 294 miliard korun), později ji pomyslně ještě o tři metry zvýšil. Takové komentáře vyvolaly nejen v Mexiku pobouření, mexická vláda se ale podle AP dosud přímému oficiálnímu komentáři vyhýbala. Plán na stavbu odsoudil například bývalý mexický prezident Vicente Fox.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!