Armáda KLDR hrozí kvůli cvičení USA úderem proti Jižní Koreji

aktualizováno Severokorejská armáda je připravena odrazit nepřítele a zaútočit s cílem "osvobodit" jih Korejského poloostrova. Oznámil to ve svém komuniké její generální štáb. Pchjongjang tak reagoval na nejnovější pravidelná společná vojenská cvičení Jižní Koreje a Spojených států, jejichž vojáci dnes podle agentury Reuters simulovali vylodění na severokorejské pláži.

12.3.2016 11:38   |  

Do nácviku vylodění na východním pobřeží KLDR se zapojilo 55 letounů amerického námořnictva a 30 válečných plavidel USA a Jižní Koreje. Jednotky podporované letectvem dostaly za úkol prolomit obranu pláže, vybudovat opěrné body a rychle vstoupit do vnitrozemí. Simulace vylodění je podle Reuters součástí osmitýdenního tradičního společného cvičení obou zemí.

Severokorejské frontové jednotky jsou připraveny udeřit jako první, pokud zjistí, že americké a jihokorejské jednotky zapojené do manévrů se pokusí napadnout sever, varovala v reakci na cvičení podle AP armáda KLDR. Pchjongjang už před pěti dny pohrozil preventivním jaderným úderem proti Jižní Koreji a Spojeným státům kvůli jejich společným vojenským manévrům.

Ty jsou letos podle Soulu největší v historii. Podle jihokorejského tisku se jich zúčastní přes 300 tisíc jihokorejských vojáků a také 17.000 příslušníků americké armády. Pchjongjang manévry vždy považoval za nácvik invaze do KLDR a tradičně proti nim protestuje. Spojené státy a Jižní Korea opakovaně zdůrazňují, že manévry mají obranný charakter.


Čtěte také:

Zavření zóny Kesong je vyhlášení války, vzkazuje Soulu KLDR

Severní Korea ohlásila úspěšný test vodíkové pumy. Experti pochybují

KLDR vypustila raketu dlouhého doletu. Mimořádně zasedne Rada Bezpečnosti

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Pomůžeme vám dobýt Rakku, ale bez Kurdů, slíbil Erdogan USA

Pomůžeme vám dobýt Rakku, ale bez Kurdů, slíbil Erdogan USA

Turecko se chce po boku Spojených států podílet na boji s radikály ze samozvaného Islámského státu (IS) a vyhnat je z jejich bašty v syrském městě Rakka. Podmínkou je, že se… více

Mobilní web