Armáda KLDR hrozí kvůli cvičení USA úderem proti Jižní Koreji

aktualizováno Severokorejská armáda je připravena odrazit nepřítele a zaútočit s cílem "osvobodit" jih Korejského poloostrova. Oznámil to ve svém komuniké její generální štáb. Pchjongjang tak reagoval na nejnovější pravidelná společná vojenská cvičení Jižní Koreje a Spojených států, jejichž vojáci dnes podle agentury Reuters simulovali vylodění na severokorejské pláži.

12.3.2016 11:38   |  

Do nácviku vylodění na východním pobřeží KLDR se zapojilo 55 letounů amerického námořnictva a 30 válečných plavidel USA a Jižní Koreje. Jednotky podporované letectvem dostaly za úkol prolomit obranu pláže, vybudovat opěrné body a rychle vstoupit do vnitrozemí. Simulace vylodění je podle Reuters součástí osmitýdenního tradičního společného cvičení obou zemí.

Severokorejské frontové jednotky jsou připraveny udeřit jako první, pokud zjistí, že americké a jihokorejské jednotky zapojené do manévrů se pokusí napadnout sever, varovala v reakci na cvičení podle AP armáda KLDR. Pchjongjang už před pěti dny pohrozil preventivním jaderným úderem proti Jižní Koreji a Spojeným státům kvůli jejich společným vojenským manévrům.

Ty jsou letos podle Soulu největší v historii. Podle jihokorejského tisku se jich zúčastní přes 300 tisíc jihokorejských vojáků a také 17.000 příslušníků americké armády. Pchjongjang manévry vždy považoval za nácvik invaze do KLDR a tradičně proti nim protestuje. Spojené státy a Jižní Korea opakovaně zdůrazňují, že manévry mají obranný charakter.


Čtěte také:

Zavření zóny Kesong je vyhlášení války, vzkazuje Soulu KLDR

Severní Korea ohlásila úspěšný test vodíkové pumy. Experti pochybují

KLDR vypustila raketu dlouhého doletu. Mimořádně zasedne Rada Bezpečnosti

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Mnichov: Střelba nemá souvislost s uprchlíky ani IS, tvrdí policie

Mnichov: Střelba nemá souvislost s uprchlíky ani IS, tvrdí policie Video

Útok, při němž v pátek v Mnichově střelec zabil devět lidí a pak sám sebe, neměl politický motiv. Na tiskové konferenci to dnes řekl mnichovský policejní ředitel Hubertus Andrä,… více

Mobilní web