Asadova armáda v Halabu postupuje. Dobyla největší čtvrť ovládanou povstalci | E15.cz

Asadova armáda v Halabu postupuje. Dobyla největší čtvrť ovládanou povstalci

ČTK

Syrská armáda dobyla největší čtvrť v sektoru ovládaném povstalci ve východní části Halabu na severu země. Státní televize oznámila, že vládní síly získaly plnou kontrolu nad sektorem Masakin Hananu a agentura Sana doplnila, že tam probíhají odminovací operace.

Podle představitele exilové Syrské organizace pro lidská práva (SOHR) Ramiho Abdar Rahmána "kontrolují režimní síly 80 procent Masakin Hananu a zbývajících 20 procent udržují pod palbou".

Vládním silám zbývá pár stovek metrů k rozdělení povstaleckého sektoru, k izolaci jeho severní části od jižní, řekl Rahmán agentuře AFP.

Ruská armáda znovu může využívat íránskou leteckou základnu

Kvůli urputným bojům a střelbě na Masakin Hanano uprchly desítky rodin ze sousedních čtvrtí na jih povstaleckého sektoru, dodal Rahmán. Při bojích bylo dnes podle něj zabito nejméně 11 civilistů.

Od začátku vládní ofenzivy, která má za cíl dobýt na povstalcích východní část Halabu, zahynulo celkem 212 civilistů, z toho 27 dětí, uvedl představitel SOHR. Dobytí Halabu by bylo pro syrského prezidenta Bašára Asada velkým vítězstvím po šesti a půl letech bojů.

VIDEO: Číňané se dají v Srbsku do stavby dálnic. Postavili už most přes Dunaj, podívejte se na něj
Hrdina amerických akčních filmů Seagal převzal od Putina ruský pas
Řidiče Octavie údajně zabil zaseklý tempomat, Škoda Auto ale poruchu odmítá

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!