Atentátník z Paříže Abdeslam opustil nemocnici, čeká na vydání do Francie

Jeden ze spolupachatelů loňských teroristických útoků v Paříži Salah Abdeslam, který utrpěl zranění nohy při pátečním zatýkání v Bruselu, byl po ošetření propuštěn z nemocnice Saint-Pierre. Informoval o tom na twitteru bruselský starosta Yvan Mayeur. O dalším osudu islámského radikála rozhodne belgická justice, čeká se ale, že bude velice rychle vydán do Francie, kde s ním bude zahájen soudní proces.

Policejní operace v Bruselu, při níž byl dopaden Salah Abdeslam
19.3.2016 10:11   |  

„Dva podezřelí teroristé opustili nemocnici Saint-Pierre. Bravo a díky celému personálu a policejním složkám,“ napsal Mayeur. Kromě Abdeslama, který je považován za jediného přeživšího přímého účastníka loňských listopadových pařížských atentátů, byl do nemocnice převezen ještě jeden z pěti zatčených, který byl zraněn.

Abdeslama, který byl dopaden po čtyřech měsících policejního pátrání, nyní čekají výslechy a procedura, která by měla skončit jeho vydáním do Francie. U výslechů budou pravděpodobně přítomni jak belgičtí, tak francouzští vyšetřovatelé a Abdeslamův advokát, napsala agentura AP.

Policie Abdeslama zatkla při akci v bruselské čtvrti Molenbeek společně s dalšími čtyřmi lidmi, včetně tří členů rodiny, která ho ukrývala. Na jeho stopu se dostala po úterní přestřelce mezi policií a neznámými útočníky, po níž policisté našli v bytě na bruselském předměstí otisk Abdeslamova prstu.


Čtěte také:

V Bruselu zadrželi posledního atentátníka z Paříže

Poslední unikající útočník z Paříže byl na místě razie v Bruselu

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

V Panamě se po devíti letech budování otevírá rozšířený průplav

V Panamě se po devíti letech budování otevírá rozšířený průplav Video

Sedm desítek světových politiků, monarchů a prezidentů včetně amerického prezidenta Baracka Obamy a čínského prezidenta Si Ťin-pchinga se dnes zúčastní slavnosti otevření… více

Komerční prezentace
Mobilní web