Atentátník z Paříže Abdeslam opustil nemocnici, čeká na vydání do Francie

Jeden ze spolupachatelů loňských teroristických útoků v Paříži Salah Abdeslam, který utrpěl zranění nohy při pátečním zatýkání v Bruselu, byl po ošetření propuštěn z nemocnice Saint-Pierre. Informoval o tom na twitteru bruselský starosta Yvan Mayeur. O dalším osudu islámského radikála rozhodne belgická justice, čeká se ale, že bude velice rychle vydán do Francie, kde s ním bude zahájen soudní proces.

Policejní operace v Bruselu, při níž byl dopaden Salah Abdeslam
19.3.2016 10:11   |  

„Dva podezřelí teroristé opustili nemocnici Saint-Pierre. Bravo a díky celému personálu a policejním složkám,“ napsal Mayeur. Kromě Abdeslama, který je považován za jediného přeživšího přímého účastníka loňských listopadových pařížských atentátů, byl do nemocnice převezen ještě jeden z pěti zatčených, který byl zraněn.

Abdeslama, který byl dopaden po čtyřech měsících policejního pátrání, nyní čekají výslechy a procedura, která by měla skončit jeho vydáním do Francie. U výslechů budou pravděpodobně přítomni jak belgičtí, tak francouzští vyšetřovatelé a Abdeslamův advokát, napsala agentura AP.

Policie Abdeslama zatkla při akci v bruselské čtvrti Molenbeek společně s dalšími čtyřmi lidmi, včetně tří členů rodiny, která ho ukrývala. Na jeho stopu se dostala po úterní přestřelce mezi policií a neznámými útočníky, po níž policisté našli v bytě na bruselském předměstí otisk Abdeslamova prstu.


Čtěte také:

V Bruselu zadrželi posledního atentátníka z Paříže

Poslední unikající útočník z Paříže byl na místě razie v Bruselu

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Indonésan tvrdí, že je mu 145 let, byl by tak nejstarší na světě

Indonésan tvrdí, že je mu 145 let, byl by tak nejstarší na světě

Nejstarším žijícím člověkem je patrně Indonésan, který tvrdí, že je mu 145 let. Podle údajů na jeho občanském průkazu se narodil 31. prosince 1870 a místní úřady toto datum… více

Mobilní web