Babišova bratra čeká soud, pokusil se prý podvést slovenský ČEZ

Mladší bratr vicepremiéra Andreje Babiše čelí na Slovensku obžalobě v souvislosti s údajným podvodem, který poškodil energetickou společnost ČEZ Slovensko.

Alexander Babiš (vpravo)
4.8.2015 10:29   |  

Informoval o tom server Neovlivní.cz, podle něhož jde v kauze o čtyři roky starý případ údajně nesplacené pohledávky ve výši téměř 200 tisíc eur (5,4 milionu korun), kterou firma zastupovaná Alexanderem Babišem prodala dál. Sám Alexander Babiš na informaci nereagoval.

ČEZ Slovensko je dceřinou firmou české elektrárenské společnosti ČEZ. Ta spadá pod rezort ministra financí Andreje Babiše.


Přečtěte si: Andrejova spojka k Arabům. Babiš mladší zůstává v Česku velmi aktivní


Sourozenec českého ministra financí byl podle slovenského časopisu Plus 7 dní v roce 2011 zástupcem nitranské společnosti CTHS, která tehdy převzala většinu ve sklářském podniku Slovglass Poltár. S majoritou získala i pohledávku ČEZ na 195 250 eur, kterou však společnost neuhradila a následně prodala dál.

Slovenská prokuratura kvůli tomu Babiše spolu s dalším člověkem obžalovala z podvodu. V případě prokázání viny mu podle slovenského listu hrozí až 15 let vězení.


Čtěte také:

Hrozí další střet zájmů? Babišův bratr jde prodávat pojistky do Česka

Opravdové Palermo

Babišův další střet zájmů? Agrofert je pojišťovacím agentem Respectu

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Schäuble si opět vzal na paškál nízké úrokové sazby v eurozóně

Schäuble si opět vzal na paškál nízké úrokové sazby v eurozóně

Německý ministr financí Wolfgang Schäuble opět podrobil kritice nízké úrokové sazby Evropské centrální banky (ECB). V rozhovoru s německým listem Frankfurter Allgemeine… více

Mobilní web