Balkánské státy: Denně pustíme 580 migrantů, tolik můžeme řádně kontrolovat

aktualizováno Pětice zemí ležících na takzvané balkánské trase hodlá nyní pouštět přes hranice v průměru 580 uprchlíků denně. Naplňuje tak dohodu o přísnější hraniční kontrole, kterou před několika dny uzavřeli šéfové policií Rakouska, Slovinska, Chorvatska, Srbska a Makedonie.

Migranti na srbsko-chorvatské hranici
26.2.2016 16:31   |  

Limit počtu přijímaných osob dnes oznámila slovinská policie po zhodnocení propustnosti rakousko-slovinské hranice a kapacit Slovinska pro přijímání uprchlíků. Stejné opatření následně přijalo Chorvatsko a stejný krok přijímají i Srbsko a Makedonie. Policejní šéfové jsou „povinni omezit každodenní putování uprchlíků po zemích západního Balkánu na počet, který umožní zkontrolovat každého imigranta v souladu s pravidly Schengenu,“ uvedla policie v dnešním prohlášení.

Zpřísnění kontroly proudu uprchlíků iniciovalo od konce minulého týdne Rakousko, které oznámilo, že již naplnilo své kapacity pro přijímání migrantů, což vyvolalo nevoli Řecka. Na řeckém území se podle dnešních informací nahromadilo již 25 tisíc běženců, kteří by bez přijatých opatření byli již dále na balkánské trase.

Ještě před více než týdnem odcházelo z Řecka do Makedonie přes dva tisíc lidí denně. Blízkovýchodních uprchlíků vyloďujících se na východořeckých ostrovech při cestě z Turecka je kolem dvou až tří tisíc denně. Řecko se rozhodlo ode dneška do neděle přerušit jejich převoz na kontinent, dokud pro ně nebudou přichystány další nouzová ubytovací zařízení.


Čtěte také:

Napětí mezi Vídní a Aténami: Řecko odmítlo návštěvu rakouské ministryně

Německé úřady ztratily přehled o zhruba osmině registrovaných migrantů

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru Fotogalerie

Čína dnes uvedla do provozu největší teleskop na světě, který bude sloužit k výzkumu vesmíru, včetně pátrání po případných mimozemských civilizacích. Obrovské zařízení s talířovou… více

Mobilní web