Belgická policie zadržela muže, který měl pomáhat atentátníkům

Zadržený muž, jenž byl na záznamech bezpečnostních kamer vedle sebevražedných atentátníků, kteří v úterý aktivovali bomby v bruselském metru a na letišti, se jmenuje Faycal Cheffou. Uvedl belgický deník Le Soir s odvoláním na policejní zdroje. Belgický prokurátor potvrdil páteční zprávu tisku, že tento do té doby neznámý z kamerového záznamu byl zatčen.

 Výbuch na letišti v Bruselu (22. března)
26.3.2016 14:15   |  

Federální prokurátor dnes nazval zatčeného Faycal C. a obvinil ho z podílu na teroristických vraždách a dalších zločinech. Le Soir uvedl, že dopadený je plným jménem Faycal Cheffou a je novinářem na volné noze.

Cheffoua zachytily kamery v doprovodu bratrů Brahima El Bakraouiho a Khalida El Bakraouiho. Druhý z nich se vyhodil do povětří mezi cestujícími v metru, zatímco Brahim totéž učinil v odbavovací letištní hale. Na letišti kromě něj spáchal sebevražedný pumový atentát také Najim Laachraoui.

Od úterních pumových útoků, které si vyžádaly 31 mrtvých, bylo zatím zatčeno nejméně 11 lidí: devět v Belgii a dva v Německu, upřesnila dnes agentura Reuters. K útokům se přihlásila extremistická organizace Islámský stát.

Prokurátor dnes také oznámil, že obvinil z terorismu i dva zadržené v Belgii v rámci vyšetřování jiných případů. Rabah N. se podle něj podílel na přípravě nového atentátu ve Francii, který ve čtvrtek zmařila francouzská policie. Aboubakara A. obvinil z účasti v teroristické skupině v Belgii.


Čtěte také:

Český tisk: Evropa selhává v boji s džihádisty na svém území

Erdogan: Turecko loni vyhostilo jednoho z útočníků, Belgie jej osvobodila

K útokům v Bruselu se přihlásil Islámský stát, hrozí dalšími atentáty

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Vězni najdou práci v call centru, budou nabízet mobilní tarify

Vězni najdou práci v call centru, budou nabízet mobilní tarify Fotogalerie

Lidé, kteří si ve vězení odpykávají své tresty, budou mít další možnost, jak se zapojit do pracovního procesu. Podle projektu, který představil ministr spravedlnosti Robert… více

Mobilní web