Bojovníci Boko Haram zaútočili na vesnici, přes 150 jejích obyvatel zemřelo | E15.cz

Bojovníci Boko Haram zaútočili na vesnici, přes 150 jejích obyvatel zemřelo

Bojovníci Boko Haram zaútočili na vesnici, přes 150 jejích obyvatel zemřelo
Bojovníci Boko Haram
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

Nejméně 150 lidí zahynulo minulý čtvrtek při útoku islamistů z hnutí Boko Haram na vesnici na severovýchodě Nigérie. S odvoláním na svědky o tom informuje agentura AFP. Většina obětí se utopila v blízké řece, když utíkala před radikály.

Příslušníci milic Boko Haram prý dorazili na motorkách a v autech k vesnici Kukuwa-Gari, mezi jejímiž obyvateli vznikla panika. “(Radikálové) hned začali střílet, lidé začali utíkat.

Několik lidí zabili. Bohužel mnoho obyvatel naskákalo do řeky, jejíž hladina byla po deštích vzedmutá, a utopilo se,“ citovala AFP jednoho z vesničanů. Mezi mrtvými je údajně mnoho žen a dětí.

Zpráva o dalším útoku Boko Haram se podle AFP objevila se zpožděním, protože extremisté přerušili telefonní sítě v okolí vesnice. Ta se nachází asi 50 kilometrů od Damaturu, metropole státu Yobe.

Během šestiletého ozbrojeného povstání s cílem vytvořit na severovýchodě Nigérie islámský stát už bojovníci Boko Haram připravili o život tisíce lidí. Od 29. května, kdy se úřadu prezidenta ujal Muhammadu Buhari, který si potlačení islamistů dal za svou prioritu, má Boko Haram na svědomí další stovky lidských životů.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!