Britské strany po útocích přerušily předvolební kampaň, jediná UKIP dál pokračuje | E15.cz

Britské strany po útocích přerušily předvolební kampaň, jediná UKIP dál pokračuje

ČTK

 Britské politické strany přerušily kvůli sobotnímu atentátu v Londýně celonárodní kampaň před čtvrtečními předčasnými parlamentními volbami. Výjimkou je Strana nezávislosti Spojeného království (UKIP), která chce ve volební kampani pokračovat. Institut YouGov, který denně zveřejňuje výsledky průzkumů veřejného mínění, oznámil, že dnes tak neučiní.

Konzervativní strana v prohlášení sdělila, že kampaň přerušuje na národní úrovni pro dnešek a své rozhodnutí v následujících dnech přezkoumá i podle toho, jak budou vycházet najevo podrobnosti o útoku. Labouristé uvedli, že celonárodní kampaň pozastavují z úcty k obětem po dohodě s ostatními stranami do dnešního večera.

Británie byla vůči extremistům příliš tolerantní, říká premiérka Mayová

Celonárodní kampaň v souvislosti s útokem přerušila i Skotská národní strana (SNP). Následně oznámili přerušení kampaně liberální demokraté a zelení.

Strana nezávislosti Spojeného království (UKIP) naopak uvedla, že kampaň nechce přerušovat, "protože narušení demokracie je něco, co si extremisté přejí". Na twitteru to napsal vůdce strany Paul Nutfall. Bývalý vůdce strany Nigel Farage je zřejmě podobného názoru. Na twitteru napsal: "Nemůžeme přerušit kampaň a normální život na dobu neurčitou. Chceme od našich vůdců opravdové činy, nikoliv jen ustaranost".

Londýnský starosta Sadiq Khan uvedl, že volby by podle něj neměly být odloženy. Reagoval tak podle britského tisku na požadavky na sociálních sítích, aby bylo hlasování přesunuto na jiný termín.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!