Cantonův plán na zničení bank selhal

7.12.2010 18:43   |  

Plán zničit banky fotbalové legendě Eriku Cantonovi nevyšel. Bývalý kapitán Manchesteru United minulý týden vyzval lidi, aby dnes hromadně vybrali své účty, a tím položili bankovní domy, které podle něj vytvářejí "zkorumpovaný a kriminální systém" a mohou za globální ekonomickou krizi. Na sociálních sítích na internetu slíbili svou účast při této diverzní akci tisíce lidí, odezva byla ale nakonec slabá.

„Žádné změny oproti normálu jsme nezaznamenali,“ uvedl mluvčí francouzské banky Credit Lyonnais. V reklamním spotu právě této společnosti letos účinkovala Cantonova manželka Rachida Brakniová, což protestní akci nazvané „Útok na banky“ na důvěryhodnosti nepřidalo.

Šéf ministrů financí eurozóny Jean-Claude Juncker označil Cantonovu kampaň za nezodpovědnou. „Mám z finančního sektoru různé pocity, ale tahle akce je naprosto nezodpovědná,“ uvedl Juncker, který je zároveň lucemburským premiérem.

Čtyřiačtyřicetiletý Cantona, jenž se po skončení fotbalové kariéry vrhl na hereckou dráhu, slíbil, že také vybere svá konta. Jeho výzvu kritizoval i francouzský ministr rozpočtu François Baroin. „Bylo by to komické, kdyby to nebylo tragické,“ řekl.

Podle eurokomisaře pro hospodářské a měnové záležitosti Olliho Rehna by se měl Cantona držet věcí, kterým rozumí. „Myslím, že je lepší fotbalista než ekonom,“ prohlásil.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Mnichov: Střelba nemá souvislost s uprchlíky ani IS, tvrdí policie

Mnichov: Střelba nemá souvislost s uprchlíky ani IS, tvrdí policie Video

Útok, při němž v pátek v Mnichově střelec zabil devět lidí a pak sám sebe, neměl politický motiv. Na tiskové konferenci to dnes řekl mnichovský policejní ředitel Hubertus Andrä,… více

Mobilní web