Čína otevřela unikátní skleněný most, visí 300 metrů nad zemí

Fotogalerie Čína dnes zprovoznila nejvyšší a nejdelší skleněný most, na kterém lidé chodí po panelech ze skla. Stavba dlouhá 430 metrů, která je zavěšena 300 metrů nad zemí, spojuje v provincii Chu-nan dvě skály.

Skleněný most v čínské provincii Chu-nan, inspirovaný scénou z filmového trháku Avatar. Dalších 7 fotografií v galerii
20.8.2016 15:06   |  

Šest metrů široký visutý most láká unikátním povrchem, který zčásti tvoří 99 třívrstvých průhledných skleněných desek. Projít se po něm podle úřadů může nanejvýš osm tisíc lidí denně. Unikátní stavbu za 3,4 milionu dolarů (81 milionů korun) navrhl izraelský architekt Haim Dotan.

Most inspirovaný scénou ve filmovém trháku Avatar z roku 2009, který se v tomto místě také natáčel, se už před oficiálním otevřením stal místem netradičních akcí, cvičení jógy i několika svateb. Při té poslední se novomanželé nechali zavěsit na laně.

Během posledních dvou let už si na čínském soutěživém domácím turistickém trhu více než desítka malebných oblastí vybudovala skleněné chodníky připevněné ke skalním stěnám či překlenující kaňony, aby přilákala více návštěvníků příslibem mimořádného zážitku.


Čtěte také:

V Číně vznikl skleněný most, který není pro slabší povahy

V Číně otevřeli nejdelší skleněný vyhlídkový můstek

Autor: čtk, vag

Komentáře

Čtěte také

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru Fotogalerie

Čína dnes uvedla do provozu největší teleskop na světě, který bude sloužit k výzkumu vesmíru, včetně pátrání po případných mimozemských civilizacích. Obrovské zařízení s talířovou… více

Mobilní web