Čínské tažení proti korupci pokračuje, poradce šéfa bezpečnosti dostal 12 let vězení

Ke 12 letům vězení byl v Číně odsouzen za korupci bývalý poradce někdejšího šéfa čínské bezpečnosti Čou Jung-kchanga. Čou dostal již dříve doživotí. Poradce Ťi Wen-lin byl shledán vinným, že v letech 2000 až 2013 přijal úplatky ve výši 20 milionů jüanů (73,8 milionu korun), napsala oficiální tisková agentura Nová Čína.

 Peking (ilustrační foto)
30.3.2016 15:04   |  

Ťi Wen-lin působil v minulosti jako místoguvernér jihočínské ostrovní provincie Chaj-nan a jistou dobu rovněž sloužil jako poradce bývalého ministra veřejné bezpečnosti Čou Jung-kchanga. Ten byl loni v červnu odsouzen k doživotí a propadnutí majetku za braní úplatků, vyzrazení státního tajemství a zneužití pravomocí a stal se nejvýše postaveným čínským představitelem odsouzeným za posledních několik desetiletí.

Devětačtyřicetiletý Ťi Wen-lin stanul před soudem v přístavním městě Tchien-ťin. Kromě dvanáctiletého vězeňského trestu soud Ťiovi nařídil rovněž zaplatit pokutu jeden milion jüanů (3,7 milionu korun).


Čtěte také:

Exploze v Tchien-ťinu přejí konspiračním teoriím

Čínský boj s korupcí vynesl vládě téměř 40 miliard jüanů

Jeden z nejvyšších čínských úředníků Čou dostal doživotí

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Merkelová gratulovala Česku k nízké nezaměstnanosti, jde prý o úspěšný stát

Merkelová gratulovala Česku k nízké nezaměstnanosti, jde prý o úspěšný stát Fotogalerie

Německá kancléřka Angela Merkelová přiletěla do Prahy a setkala se s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). S ním se shodla, že Česko i Německo mají velmi dobré vzájemné vztahy,… více

Mobilní web