Clintonovou kvůli používání soukromého e-mailu vyslýchala FBI

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) vyslýchal demokratickou uchazečku o prezidentský úřad Hillary Clintonovou kvůli jejímu používání soukromého e-mailu v době, kdy byla ministryní zahraničí. O dobrovolném setkání Clintonové s agenty FBI informoval mluvčí její volební kampaně Nick Merrill. Clintonová se podle něj k výslechu nebude blíže vyjadřovat.

Hillary Clintonová
2.7.2016 20:45   |  

Výslech podle agentury AP neznamená, že by bylo pravděpodobné zahájení trestního stíhání Clintonové, které právní experti považují za velmi nepravděpodobné. Mohl by naopak naznačovat, že rok trvající vyšetřování ministerstva spravedlnosti se chýlí ke konci.

Pro Demokratickou stranu je ale každopádně nepříjemné, že Clintonovou pouhých několik týdnů před její oficiální nominací na prezidentskou funkci vyslýchali agenti FBI, píše AP.


Přečtěte si: Trump je rasista a demagog, tvrdí velcí sponzoři republikánů. Nepodpoří ho


„Clintonová dnes ráno poskytla dobrovolnou výpověď o svých e-mailových záležitostech,“ uvedl Merrill. „Je ráda, že dostala příležitost pomoci ministerstvu spravedlnosti dovést tuto prověrku k závěru,“ dodal. Podle listu The Guardian trval výslech zhruba tři a půl hodiny.

Inspekce ministerstva zahraničí v květnu dospěla k závěru, že Clintonová používáním soukromého e-mailu pro pracovní účely porušila vládní pravidla.

Clintonová podle vyšetřovatelů přes soukromý e-mail odeslala nebo přijala řadu tajných informací, přestože podle vládních nařízení podobnou poštu lze rozesílat jen přes bezpečnostně zajištěné kanály. Exministryně ale tvrdí, že její pošta žádná utajovaná data neobsahovala.


Čtěte také:

Sanders bude pokračovat v kampani i bez šance na vítězství

Trump prezidentem? V průzkumu dotahuje Clintonovou, lépe by si vedl Sanders

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Yahoo si kvůli hackerkém útoku vykoledovalo žalobu za nedbalost

Yahoo si kvůli hackerkém útoku vykoledovalo žalobu za nedbalost

Americká internetová společnost Yahoo čelí žalobě v důsledku útoku hackerů, při kterém jí byly ukradeny údaje týkající se minimálně 500 milionů uživatelských účtů. Žalobu podal… více

Mobilní web