Davutoglu: Za útok v Istanbulu je zodpovědný Islámský stát

Radikální organizace Islámský stát je zodpovědná za dnešní sebevražedný útok, který si v Istanbulu vyžádal deset mrtvých. Oznámil to turecký premiér Ahmet Davutoglu. Šéf turecké vlády prohlásil, že Turecko je odhodláno bojovat s touto extremistickou skupinou, dokud "nepřestane být hrozbou" pro zemi a pro zbytek světa. Už dříve turecký vicepremiér uvedl, že atentát spáchal 28letý syrský občan.

 AHMET DAVUTOGLU
12.1.2016 16:16   |  

Sebevražedný pumový útok v historickém centru evropské části Istanbulu si dnes vyžádal deset mrtvých a 15 zraněných, mezi mrtvými a zraněnými jsou převážně němečtí turisté. Turecký vicepremiér Numan Kurtulmuş uvedl, že atentát spáchal 28letý syrský občan, kterého se podařilo identifikovat, i když bylo jeho tělo rozmetáno na kusy. Bezpečnostní zdroje zatím neoficiálně přisuzují odpovědnost radikální formaci Islámský stát (IS).

Útok odsoudila jako „hanebný čin“ turecká vláda. Šéfka diplomacie EU Federica Mogheriniová řekla, že unie stojí při Turecku proti všem formám terorismu a vyjádřila účast obětem atentátu a přála brzké uzdravení zraněným. Předseda Evropské rady Donald Tusk označil incident za brutální teroristický útok. Atentát ostře odsoudil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Biden varuje Evropu před rozšířením plynovodu Nord Stream

Biden varuje Evropu před rozšířením plynovodu Nord Stream

Americký viceprezident Joe Biden varoval Evropskou unií před výstavbou další větve plynovodu Nord Stream, přivádějící plyn z Ruska do Německa po dně Baltského moře. "Vypadá to… více

Mobilní web