Do Británie přišlo už před referendem méně imigrantů

Nárůst přistěhovalců v Británii se za rok od března 2015 do března letošního roku oproti stejnému předchozímu období snížil o 9000. S odvoláním na oficiální údaje to uvedla agentura Reuters. Jde o první podobný údaj od červnového referenda, v němž se Britové rozhodli pro odchod z EU. V hlasování tehdy hrála významnou roli nespokojenost obyvatel s nárůstem imigrace v posledních letech.

 ilustrační foto
25.8.2016 13:19   |  

Britská premiérka Theresa Mayová nedávno prohlásila, že výsledek plebiscitu je vzkazem obyvatel, že chtějí, aby do Británie přicházelo méně cizinců. Poukázala opět na to, že její předchůdce a zastánce dalšího členství v unii David Cameron nedodržel slib, že výrazně sníží imigraci, včetně imigrace ze zemí EU.

Počet cizinců v Británii ve sledovaném období celkově vzrostl o 327 tisíc. Z tohoto počtu pocházelo asi 180 tisíc lidí z jiných zemí Evropské unie, což je o 4000 méně než v předchozím období, upřesnil podle Reuters britský státní statistický úřad.


Čtěte také:

Východní Evropa po hlasování o brexitu vábí z ostrovů zpět své občany

Britským vinařům se daří. Také díky brexitu

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru Fotogalerie

Čína dnes uvedla do provozu největší teleskop na světě, který bude sloužit k výzkumu vesmíru, včetně pátrání po případných mimozemských civilizacích. Obrovské zařízení s talířovou… více

Mobilní web