Do Evropy letos přišlo už přes milion imigrantů, většina přes Řecko | E15.cz

Do Evropy letos přišlo už přes milion imigrantů, většina přes Řecko

Do Evropy letos přišlo už přes milion imigrantů, většina přes Řecko
Ilustrační foto migrantů na lodi
• 
ZDROJ: čtk/AP

ČTK

Do Evropy letos dorazil už více než milion migrantů. Informovala o tom Mezinárodní organizace pro migraci (IOM). Většina lidí se na kontinent dostala přes Řecko. Nejčastěji do Evropy utíkají Syřané a Afghánci. Na nebezpečné cestě za lepším životem zahynulo téměř 3700 lidí.

Milionová hranice podle IOM padla již v pondělí. Oproti loňskému roku vzrostl celkový počet migrantů přicházejících do Evropy téměř čtyřnásobně.

Zhruba 816 tisíc lidí přitom do Evropy přišlo přes Turecko a Řecko a většina z nich se následně vydala po takzvané balkánské stezce dál do západní a severní Evropy.

Z občanskou válkou sužované Sýrie prchlo letos do Evropy asi 455 tisíc lidí, dalších 186 tisíc uprchlíků dorazilo na kontinent z Afghánistánu.

Tisíce lidí utonuly

Touha po bezpečí a lepším životě v Evropě stála život téměř 3700 lidí. Většina z nich utonula při pokusu překonat Středozemní moře ze severní Afriky do Itálie či Egejské moře z Turecka na řecké ostrovy.

Už na počátku prosince oznámilo příchod miliontého migranta Německo, které se stalo v současné uprchlické krizi hlavní cílovou zemí. Sem však přicházeli letos lidé nejen z Blízkého východu a severní Afriky, ale například i z balkánských zemí, mimo jiné z Albánie, Černé Hory či Kosova.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!