Do Itálie letos připlulo přes 111 tisíc uprchlíků | E15.cz

Do Itálie letos připlulo přes 111 tisíc uprchlíků

Do Itálie letos připlulo přes 111 tisíc uprchlíků
Migranti
• 
ZDROJ: čtk/AP

ČTK

Od začátku letošního roku dorazilo do Itálie přes 111 tisíc migrantů, s příjezdem dalších 20 tisíc uprchlíků úřady počítají v září. Oznámilo to italské ministerstvo vnitra, napsala dnes agentura APA. "Po masivní vlně v uplynulém týdnu se očekávalo zpomalení, ale příliv migrantů ještě zesílil," uvádějí experti ministerstva vnitra. Jen za minulý týden bylo ve Středozemním moři zachráněno přes 5600 lidí, kteří se do země pokusili připlout přes moře.

Počet běženců, kteří přijeli do země, již překročil hranici 111 tisíc. Takřka třetinu všech migrantů tvoří Eritrejci, kterých je přes 29 tisíc, druhou nejpočetnější skupinou jsou Nigerijci následování Somálci, Súdánci a Syřany.

Kvůli nebývalé uprchlické vlně čelí italský sociální systém značnému tlaku. Ministerstvo vnitra varuje, že přijímací kapacity země stojí před zhroucením. Itálie ubytovala v zařízeních pro běžence zhruba 94.000 lidí. V záchytných centrech na Sicílii je 16 procent všech migrantů, 13 procent v Lombardii na severu země a devět procent v okolí Říma.

Do Evropy už letos po moři připlulo více než 237 tisíc migrantů, 2373 z nich cestu zaplatilo životem, spočítala v nejnovější bilanci Mezinárodní organizace pro migraci (IOM).

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!