Do Řecka a Itálie letos přišlo 140 tisíc migrantů, meziročně sedmkrát více

aktualizováno Do Itálie a Řecka už letos dorazilo na 141 tisíc běženců, což je proti stejnému období loni sedminásobek. Drtivá většina uprchlíků, celkem 132 tisíc, směřovala do Řecka.

Uprchlíci v Řecku
8.3.2016 14:34   |  

Drtivá většina uprchlíků směřovala do Řecka, kam od začátku letošního roku přišlo na 132 tisíc lidí. Zbývajících 9000 migrantů vstoupilo do Evropy přes Itálii.

Většina běženců, kteří se dostanou do Řecka, pochází podle IOM ze Sýrie a Afghánistánu, naopak mezi migranty přicházejícími do Itálie jsou početné skupiny Nigerijců.

Podle dřívějších prohlášení úřadů přichází do Řecka denně přes 2000 uprchlíků. IOM na konci února uvedla, že do této jihoevropské země připlulo za necelé dva měsíce přes 100 tisíc lidí, zatímco loni bylo tohoto počtu dosaženo až v létě.


Čtěte také: Turecko na summitu působilo jako pán, nad EU má navrch


Turecko má další návrhy

Evropská unie v pondělí uspořádala summit s Tureckem, aby se s ním dohodla na podmínkách zastavení přílivu běženců. Ankara v pondělí nicméně přišla s několika novými požadavky. Chce mimo jiné další tři miliardy eur na pomoc syrským uprchlíkům, kteří jsou na tureckém území, dále rychlejší zjednodušení vízové povinnosti pro Turky či pokrok v cestě Turecka za členstvím v EU.

Podrobnosti ujednání mají být připraveny do březnové vrcholné schůzky představitelů unijních států.


Čtěte také:

Ankara po EU žádá další miliardy eur za pomoc s uprchlíky

Řecko začne vracet migranty zpět do Turecka. Kromě Syřanů a Iráčanů

Sobotka: Uzavření balkánské migrační trasy je stále naléhavější

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Astronomové doslova "za humny" Sluneční soustavy objevili planetu přibližně o hmotnosti Země, která obíhá kolem své hvězdy Proxima Centauri v takzvané obyvatelné zóně, a na které… více

Mobilní web