Eifellova věž zůstává kvůli stávce personálu uzavřena. O vyšší platy ale pracovníkům nejde | E15.cz

Eifellova věž zůstává kvůli stávce personálu uzavřena. O vyšší platy ale pracovníkům nejde

ČTK

Ke zklamání turistů je Eifellova zavřena kvůli stávce zaměstnanců i dnes, tedy pátý den. Stávkující se návštěvníkům omlouvají a podle francouzských sdělovacích prostředků se dnes bude vyjednávat, zda světoznámá památka zůstane uzavřena také v neděli.

Cílem stávkujících není zvýšení jejich mezd, ale zapojení do rozhodování a také navýšení peněz určených k údržbě. Podle stávkujících existují pro zaměstnance zdravotní a bezpečnostní rizika.

Odborový svaz CGT nepřestává vyjednávat se společností SETE, která věž spravuje. Jejich další schůzka se má konat večer. Má se na ní rozhodnout, zda věž nebude v neděli už veřejnosti zpřístupněna.

Omezení provozu na novém úseku dálnice D8 potrvá řadu týdnů

Protest se koná v době, kdy se Paříž snaží obnovit důvěru turistů, otřesenou několika teroristickými útoky a nově také smogovou situací.

Eiffelovu věž ročně navštíví šest milionů lidí. I v tomto ročním období, které je co do turistiky klidnější, na ni zavítá asi 6000 lidí denně. O tomto víkendu ale začínají školní prázdniny, které vždy znamenají příliv dalších lidí - v tomto prázdninovém období obvykle na věž vstupuje každý den i 20 tisíc osob.

Francouzská věznice svěřila klíče vězňům - a zatím to funguje
Aleppo jako bašta rebelů? Proti Asadovi jít nechtělo, „revoluce“ do něj přišla zvenčí

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!