Firmu, jejíž zbraň zabíjela v Newtonu, nikdo nechce

Americká investiční společnost Cerberus Capital Management umožní svým investorům zbavit se podílů ve zbrojní společnosti Remington Outdoor. Cerberus, společnost soukromého kapitálu, se zavázal k prodeji Remington Outdoor, dříve známé jako Freedom Group, kvůli střelbě na střední škole v americkém Newtownu v roce 2012, ve které hrála hlavní roli puška vyrobená právě touto společností. Ani změna názvu zbrojní firmy však prodeji nepomohla. Nikdo ji nechtěl.

ilustrační foto,
20.5.2015 8:38   |  

Výrobce zbraní navíc vyčlení do samostatné entity. „Jsme zklamaní, že se nám nepovedlo společnost přímo prodat nebo najít jiné zájemce,“ napsal Cerberus v dopise investorům.

Cerberus se snažil především zavděčit svým klientům z řad penzijních fondů, které si nepřejí investovat do zbrojního průmyslu. V dopise Cerberus informuje investory, že v případě zájmu vykoupí jejich individuální podíly v Remington Outdoor. Investoři mají měsíc na rozmyšlenou.

Cerberus poprvé oznámil záměr zbavit se zbrojní firmy již v prosinci 2012. „Je evidentní, že tragédie na základní škole Sandy Hook nevídaně rozvířila debatu o kontrole zbraní,“ uvedla tehdy společnost.


Čtěte také:

Střelba na škole v tichém Newtownu v USA způsobila šok

Německo zastavilo vývoz zbraní do Ruska

Zdeněk Pečený Autor: Zdeněk Pečený redaktor E15

Komentáře

Čtěte také

Kapsch prodloužil smlouvu s ministerstvem o mýtném za více než pět miliard

Kapsch prodloužil smlouvu s ministerstvem o mýtném za více než pět miliard

Ministerstvo dopravy v neděli uzavřelo dodatek ke smlouvě se společností Kapsch o pokračování správy mýtného systému na maximálně tři roky za 5,27 miliardy korun. Součástí ceny je… více

Mobilní web