Francie loni zaznamenala nárůst žádostí o azyl o 22 procent

Francie loni zaregistrovala 79.130 žádostí o azyl, což je o 22 procent více než v předchozím roce. Uvedl to ředitel francouzského úřadu Ofra na ochranu uprchlíků Pascal Brice. Většinu žadatelů tvořili Syřané a Súdánci.

 Migranti čekají na šanci požádat o azyl
12.1.2016 14:54   |  

Azyl byl loni udělen 31,5 procentu žadatelů, zatímco v roce 2014 to bylo 28 procent, upřesnil ředitel. Svědčí to podle něj o „pokroku u práva na azyl“ vůči těm, kteří naléhavě potřebují ochranu. Dodal, že z 5200 žádostí o azyl Syřanů jich bylo kladně vyhodnoceno 97 procent.

Súdánců požádalo o azyl ve Francii 5060. Třetí nejpočetnější skupinou žadatelů byli podle agentura AFP migranti z Kosova, přestože Kosovo se vrátilo na seznam bezpečných zemí, jeho občané tudíž v zásadě nemají právo na azyl. Zvýšení žadatelů o azyl ve Francii je logickým důsledkem loňské migrační krize, při které se v Evropě objevily statisíce běženců především z Blízkého východu a Afriky. Nejvíce žadatelů o azyl zaznamenalo Německo, více než milion.


Čtěte také:

O azyl v EU žádá celkem o 15 procent více lidí. Zájem o Česko ale klesá

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Eurokomisařka Bieńkowská vyzvala Volkswagen k odškodnění zákazníků v Evropě

Eurokomisařka Bieńkowská vyzvala Volkswagen k odškodnění zákazníků v Evropě

Eurokomisařka pro vnitřní trh Elžbieta Bieńkowská dnes vyzvala německý automobilový koncern Volkswagen, aby za skandál kolem manipulací s emisemi naftových vozů odškodnil rovněž… více

Komerční prezentace
Mobilní web