Francie loni zaznamenala nárůst žádostí o azyl o 22 procent

Francie loni zaregistrovala 79.130 žádostí o azyl, což je o 22 procent více než v předchozím roce. Uvedl to ředitel francouzského úřadu Ofra na ochranu uprchlíků Pascal Brice. Většinu žadatelů tvořili Syřané a Súdánci.

 Migranti čekají na šanci požádat o azyl
12.1.2016 14:54   |  

Azyl byl loni udělen 31,5 procentu žadatelů, zatímco v roce 2014 to bylo 28 procent, upřesnil ředitel. Svědčí to podle něj o „pokroku u práva na azyl“ vůči těm, kteří naléhavě potřebují ochranu. Dodal, že z 5200 žádostí o azyl Syřanů jich bylo kladně vyhodnoceno 97 procent.

Súdánců požádalo o azyl ve Francii 5060. Třetí nejpočetnější skupinou žadatelů byli podle agentura AFP migranti z Kosova, přestože Kosovo se vrátilo na seznam bezpečných zemí, jeho občané tudíž v zásadě nemají právo na azyl. Zvýšení žadatelů o azyl ve Francii je logickým důsledkem loňské migrační krize, při které se v Evropě objevily statisíce běženců především z Blízkého východu a Afriky. Nejvíce žadatelů o azyl zaznamenalo Německo, více než milion.


Čtěte také:

O azyl v EU žádá celkem o 15 procent více lidí. Zájem o Česko ale klesá

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce aktualizováno

Světové ceny ropy dnes výrazně klesly, americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) se tak dostala na tříměsíční minimum pod 43 dolarů za barel. Ceny tlačí dolů obavy… více

Mobilní web