Francie otevřela první centrum, které má podchycovat radikalizaci muslimů

V Bordeaux se v rámci boje proti islámskému terorismu otevřelo první oficiální středisko na potírání radikalizace muslimů ve Francii. Budování podobných center, která existují například v Belgii, slíbila vláda po loňských útocích džihádistů v Paříži. Informovala o tom dnes na svém webu francouzská zpravodajská stanice BFMTV.

 Stoupenci Islámského státu
14.1.2016 12:56   |  

Odborníci Capri (Centre d’action et de prévention contre la radicalisation des individus - Středisko akce a prevence proti radikalizaci osob) mají odhalovat potencionální kandidáty na džihád a působit na ně. Tým tvoří hlavně psychologové, psychiatři a islámští duchovní. Budou se snažit přesvědčit radikalizující se muslimy, že postoje a činy islamistů jsou nesprávné a odporují islámské víře.

„Moralizovat by bylo kontraproduktivní. Raději se pokusíme vzbudit jejich kritického ducha a ukázat jim, jak je jejich vize islámu nesourodá. Máme hrozně osob, které konvertovaly (k islámu), buď vlivem svého okolí či internetu,“ řekl BFMTV muslimský teolog a člen vedení střediska Capri Fouad Sammadi.

„Radikalizace má různé příčiny. Zde se zabýváme všemi. Náš postoj k tomuto jevu je globální,“ shrnuje poslání centra jeho oficiální mluvčí a zástupce starosty Marik Fetouh. Středisko v západní Francii se od svého sobotního otevření začalo podle portálu BFMTV zabývat dvacítkou případů.


Čtěte také:

Tohle není islám, odsuzují atentáty Hizballáh i duchovní v Saúdské Arábii

Islám se bojí feminismu a západního odklonu od rodiny, říká sociolog Možný

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italská policie dnes zatkla druhého nejhledanějšího člena mafie Ernesta Fazzalariho, který se 20 let skrýval. Nyní šestačtyřicetiletý Fazzalari byl významným členem kalábrijské… více

Komerční prezentace
Mobilní web