Frontex: Za týden připlulo na řecké ostrovy na 5800 uprchlíků

Za poslední týden připlulo na řecké ostrovy v Egejském moři podle unijní agentury Frontex na 5800 uprchlíků. Informovala o tom dnes agentura DPA. Řecká pobřežní stráž dnes také sdělila, že za stejné období bylo zadrženo sedm osob podezřelých z pašování lidí a zabaveno 11 lodí.

 Migranti na rozhraní Řecka a Makedonie
15.3.2016 21:04   |  

Od začátku roku připlulo do Řecka z Turecka podle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) již na 143 200 běženců. Za zhruba dva týdny v březnu jich připlulo 18 720, za celý únor to bylo 57 100 běženců a v lednu 67 400.

Oproti loňskému prosinci se měsíční příliv uprchlíků do Řecka z Turecka výrazně snížil, když tehdy podle UNHCR činil skoro 109 tisíc. Nejvyšší měsíční nápor zažilo Řecko loni v říjnu, kdy přišlo do země 211 700 uprchlíků.

Většina z nich až do nedávna pokračovala dál do západní Evropy, nejčastěji do Německa. Po uzavření hranic na takzvané balkánské trase se ale uprchlíci začali v Řecku hromadit, nyní jich tam již uvízlo na 45 tisíc. Z toho asi 12 tisíc se jich tísní u makedonských hranic kolem tábora Idomeni.

Za celý loňský rok připlulo do Řecka podle UNHCR 856 723 běženců. Na cestě do Řecka přitom loni na 270 utečenců zemřelo, dalších 150 je pohřešováno. Od začátku letošního roku se utopilo 96 uprchlíků a 41 bylo od ledna pohřešováno.


Čtěte také:

Migrační krize odrazuje turisty, rezervace hotelů na Lesbu klesly o 90 procent

Řešení migrační krize? Když se chce, tak to jde

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala aktualizováno

Jednání o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy v podstatě zkrachovala. Televizi ZDF to řekl německý vicekancléř a ministr hospodářství Sigmar Gabriel. Plánovaná… více

Mobilní web