Hvězdné války mají zaděláno na rekord, jen za pátek utržily šest miliard | E15.cz

Hvězdné války mají zaděláno na rekord, jen za pátek utržily šest miliard

Hvězdné války mají zaděláno na rekord, jen za pátek utržily šest miliard
Hvězdné války
• 
ZDROJ: čtk/AP

ČTK

Sedmý díl kultovní filmové série Hvězdné války v pátek v celém světě získal na tržbách odhadem 250 milionů dolarů (přes 6,2 miliardy korun) a je na cestě stát se historicky nevýdělečnějším snímkem v severoamerických kinech během premiérového víkendu. Oznámila to společnost Walt Disney.

Snímek Star Wars: Síla se probouzí by mohl během víkendu vydělat v USA a Kanadě zhruba 220 milionů dolarů. Tím by porazil film Jurský svět s jeho dosavadním rekordem 208,8 milionu dolarů z letošního června.

Snímek má podle odborníků zaděláno i na to, aby se alespoň přiblížil filmům, které jsou na prvních místech žebříčku celkových tržeb. Ty dosud patří dvěma filmům režiséra Jamese Camerona: Avatar utržil 2,8 miliardy dolarů, zatímco Titanic 2,2 miliardy.

Star Wars konečně přistály ve 21. století. V dobrém i zlém

Film Star Wars: Síla se probouzí už ve čtvrtek překonal rekord v tržbách získaných během jediného dne v Severní Americe. Během čtvrtka ho zhlédly v USA a Kanadě statisíce lidí a tržby kin dosáhly 57 milionů dolarů.

Snímek se v pondělí nejprve dostal do amerických kin a ve středu se začal promítat i v dalších částech světa. Během čtvrtka překonal dosavadní severoamerický rekord, který držel film Harry Potter a Relikvie smrti - část 2. Tento film v roce 2011 utržil 43,5 milionu dolarů.

K enormnímu zájmu diváků, kteří stáli fronty na vstupenky u pokladen od Jakarty po Paříž, přispěl patrně i fakt, že se producentům podařilo udržet příběh filmu do poslední chvíle v tajnosti. Média začala po premiéře psát vesměs pozitivní recenze, což zřejmě nahnalo do kin další diváky.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!