Islámský stát zařadil Česko mezi své nepřátele v „koalici ďáblů“ | E15.cz

Islámský stát zařadil Česko mezi své nepřátele v „koalici ďáblů“

Islámský stát zařadil Česko mezi své nepřátele v „koalici ďáblů“
Příslušník irácké armády s vlajkou Islámského státu
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

Radikální organizace Islámský stát (IS) prý nově zařadila ve svém nejnovějším propagandistickém videu Českou republiku mezi své úhlavní nepřátele v "koalici ďáblů". Extremisté vyhrožují odvetnými opatřeními alianci 60 zemí, jejichž vlajky se v záznamu objevují. Snímek, jehož pravost se stále ověřuje, zveřejnil panarabský deník Al-Haját a po něm jej převzaly západní weby.

„Sčítáme vaše prapory. Podle našeho proroka jich bude 80. Pak vás nakonec sežehnou plameny války na pahorcích smrti,“ říká v záznamu hlas, který se zjevně inspiroval tónem, jakým se informuje o filmových novinkách.

„Shromažďujte své spojence. Kujte proti nám pikle a neskýtejte nám čas k oddechu. Náš spojenec je ale největší. Je to Bůh a všechna sláva patří jemu,“ dodává se v komentáři, podle kterého zvyšování počtu nepřátel bude v bojovnících IS jen znásobovat jejich víru.

Ve skupině údajné satanské koalice jsou fakticky všechny země NATO a státy arabské koalice, která se podílí na leteckých operacích proti IS. Zařazeno je mezi nimi i Rusko nebo Čína. Video bylo zveřejněno v několika jazykových mutacích, v angličtině a zřejmě i ve francouzštině, ruštině a turečtině.

Mluvčí hlavy státu Jiří Ovčáček k zařazení do „koalice ďáblů“ podotkl, že „jsme v dobrém klubu“. Prezident Miloš Zeman je známým kritikem islámských teroristů, nevyhýbá se ani kritice islámu.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!