Itálie letos obvinila kvůli islámskému terorismu 259 lidí | E15.cz

Itálie letos obvinila kvůli islámskému terorismu 259 lidí

Itálie letos obvinila kvůli islámskému terorismu 259 lidí
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: D-M Commons, Wikimedia Commons (CC BY-SA 3.0)

ČTK

Itálie zadržela v letošním roce 259 osob, které obvinila v souvislosti s islámským terorismem. Podle něj italská justice letos také vyhostila ze země 64 osob kvůli "národní bezpečnosti" a vyšetřovala více než 74 tisíc kvůli propagaci islámské svaté války, kvůli čemuž též zablokovala na 6000 webových stránek.

Většina z 259 osob byla kvůli terorismu obviněna v souvislosti se sociálními sítěmi, například kvůli zveřejňování vzkazů džihádistů, oslavování islámské svaté války, získávání dalších příznivců či plánování atentátů. Byly ale zaznamenány i vážnější případy, jako například devět osob zadržených v dubnu kvůli osnování atentátu ve Vatikánů v roce 2010.

Podle možností Itálie podezřelé z terorismu vyhošťuje ze země. Posledním z vyhoštěných v letošním roce se v pondělí stal třicetiletý Maročan, který propagoval svatou válku a oslavoval atentáty prováděné radikální organizací Islámský stát (IS). V listopadu byli vyhoštěni další čtyři Maročani, kteří na internetu šířili návody, jak zorganizovat atentáty.

Italský ministr vnitra Angelino Alfano také dnes podle španělského deníku El País uvedl, že „boj proti terorismu v Itálii funguje“ a že rok 2015 byl pozitivní v tom, že se v zemi podařilo zabránit „vážným incidentům“.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!