Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

26.6.2016 19:34   |  

Italská policie dnes zatkla druhého nejhledanějšího člena mafie Ernesta Fazzalariho, který se 20 let skrýval. Nyní šestačtyřicetiletý Fazzalari byl významným členem kalábrijské mafie 'Ndrangheta. Už v roce 1999 byl podle agentury AFP odsouzen v nepřítomnosti na doživotí za zločinné spolčení, únos, držení zbraní a drog a dvě vraždy.

Rodák z vesnice Taurianova, v níž si vyřizování účtů mezi klany v letech 1989 až 1991 vyžádalo 32 mrtvých, byl zatčen v brzkých ranních hodinách v domě nacházejícím se v odlehlé hornaté oblasti na jihu Kalábrie. Podle italské policie nekladl Fazzalari odpor.

Fazzalari byl číslem dvě na policejním seznamu hledaných členů mafie. Tím hlavním je „superboss“ Matteo Messina Denaro ze sicilské Cosa Nostry. „Děkuji soudcům a pořádkovým silám. Ať žije Itálie,“ napsal na twitteru v reakci na Fazzalariho dopadení premiér Matteo Renzi.

'Ndrangheta působí především v Kalábrii a podle AFP díky pašování kokainu z Latinské Ameriky patrně předčila konkurenční sicilské a neapolské mafie.


Čtěte také

Europol: Italská mafie pere peníze přes větrné elektrárny

Italská policie dopadla jednoho z nejhledanějších bossů neapolské mafie

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web