Jak vypadají londýnské olympijské areály? Podívejte se | E15.cz

Jak vypadají londýnské olympijské areály? Podívejte se

vrb

Letošní olympijské hry v Londýně odstartují 27. července. Některá sportoviště už jsou hotová a dokonce otestovaná, u jiných finišují dokončovací práce. Ale už teď je jasné, že bude na co se koukat. Mnohé z areálů jsou totiž velmi unikátně architektonicky řešené. Posuďte sami.

Olympijský park vyrostl ve východním Londýně v bývalých průmyslových oblastech. Bude tu mimo jiné vesnice pro sportovce, hlavní stadion, velodrom nebo plavecké centrum. To navrhla slavná architektka Zahou Hadidová - připomíná vlnu a je vyroben ze dřeva a plastu.

Plavecké centrumPlavecké centrumAutor: profimedia.cz

Jedna z olympijských staveb – velodrom, už dokonce získal cenu Královského institutu britských architektů. Má kapacitu 6 tisíc diváků a přezdívá se mu kvůli prohnutému tvaru střechy Pringle - v narážce na populární značku bramborových lupínků.

VelodromVelodromAutor: profimedia.cz

List The Guardian ale předpovídá, že ocenění neminou v budoucnu i další stavby v olympijském areálu ve Stratfordu na východě Londýna. Třeba hlavní stadion pro 80 tisíc diváků je už teď podle deníku vyzdvihován za svou jednoduchost.

Autor: vrb
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!