Jeden ze tří pravděpodobných atentátníků zůstal naživu, policii uniká

aktualizováno Belgická policie usilovně pátrá po jednom ze tří mužů pravděpodobně odpovědných za teroristický útok na bruselském letišti. Dva zahynuli, když se vyhodili do povětří, a jeden je podle všeho na útěku. Muž má světlou rozepínací bundu a na hlavě tmavou čepici s brýlemi, zřejmě aby ho nebylo možné dobře poznat.

 Poničená hala letiště v Bruselu
22.3.2016 19:04   |  

Předtím média zveřejnila záběr na stejného člověka s dalšími dvěma muži, které označila za osoby, jež se pravděpodobně vyhodily do povětří. Neoficiální snímek je z vnitřního informačního okruhu belgické policie. Belgická prokuratura večer oznámila, že útok na letišti provedli „zřejmě“ dva sebevražední atentátníci.

„TERORISMUS - Podezřelý k identifikaci. Policie se snaží zjistit totožnost tohoto člověka. Je podezřelý ze spáchání atentátu na letišti Zaventem v úterý 22. března 2016. Pokud poznáváte tuto osobu nebo pokud máte informace o tomto útoku, obraťte se na vyšetřovatele prostřednictvím bezplatného telefonního čísla 0800 30 300. Diskrétnost je zaručena,“ uvádí se v policejní výzvě.

Na neoficiální fotce všech tří mužů je vidět, jak před útokem tlačí zavazadlové vozíky v odbavovací hale letiště Zaventem. Snímek, který podle vlámského serveru HLN unikl do médií, pochází z jedné z bezpečnostních kamer. Podle deníku La Derniere Heure dva muži v černém, údajní sebevražední útočníci, mají na levé ruce rukavici. V nich se údajně skrývaly rozbušky k bombám.

V letištní hale nastaly dvě exploze. Poté byl nalezen jeden nepoužitý pás výbušnin, který naznačuje, že poslední ze tří útočníků nebyl s to bombu odpálit nebo si to rozmyslel. Pyrotechnici řízeným výbuchem třetí bombu zneškodnili brzy odpoledne. Útok na letišti si vyžádal podle stále se různících informací deset až 14 mrtvých a desítky zraněných.


Čtěte také:

Policie zvýšila kvůli explozi v Bruselu ostrahu českých letišť i metra

Evropské akcie po útocích v Bruselu padají, ztrácejí aerolinky a hotely

V bruselském metru zahynulo až 15 lidí, zraněných je 55

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Finsko vyzkouší zaručený příjem, skupina obyvatel dostane 15 tisíc měsíčně

Finsko vyzkouší zaručený příjem, skupina obyvatel dostane 15 tisíc měsíčně

Finská vláda od příštího roku zavede zkušebně takzvaný všeobecný základní příjem. Vybraná skupina občanů bude od státu automaticky dostávat 560 eur (přes 15 tisíc korun) měsíčně.… více

Mobilní web