KLDR odpálila další rakety, dopadly do moře

Severní Korea odpálila další rakety do vod u východního pobřeží Korejského poloostrova, uvedla jihokorejská tisková agentura Jonhap. Podle jihokorejské armády šlo o několik střel krátkého doletu, které uletěly asi 200 kilometrů a dopadly do moře, napsala agentura Reuters.

 odpálení severokorejské rakety v jihokorejské televizi
21.3.2016 8:23   |  

Jihokorejská armáda se snaží určit, o jaký typ střel se přesně jednalo, napsala agentura AP. Dnešní incident následoval poté, co Severní Korea opakovaně odsoudila pokračující jihokorejsko-americké vojenské cvičení, které Pchjongjang pokládá za nácvik invaze.

Už minulý týden KLDR odpálila balistickou raketu středního doletu, která po 800 kilometrech letu dopadla do moře východně od břehu Korejského poloostrova. Rada bezpečnosti OSN poté ostře odsoudila nové testy severokorejských balistických raket a uvedla, že zkoušky představují jasné porušení rezolucí RB OSN.


Čtěte také:

USA zpřísnily sankce vůči KLDR, Čína jednostranný postup odmítla

KLDR chystá další jaderný test. Míříte k sebezničení, vzkazuje Soul

KLDR má podle Kima hlavice pro balistické rakety

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Roboti získávají nervový systém. Vědci je učí cítit bolest a včas reagovat

Roboti získávají nervový systém. Vědci je učí cítit bolest a včas reagovat Video

Naše celé tělo ale i jednoduché organismy jsou vybavené nervovým systémem, který dokáže pomocí různých senzorů (teplo, tlak, zvuk a další) rozpoznat překročení určité kritické… více

Komerční prezentace
Mobilní web