Král filantropů? Saúdský princ Valíd dá všechny své peníze na charitu

Člen vládnoucího klanu Saúdú princ Valíd bin Talál oznámil, že daruje veškeré své jmění na dobročinné účely. Jde o 32 miliard dolarů, tedy 788 miliard korun. Darované peníze budou určeny na sociální a humanitární projekty a uvolňovány začnou být už za jeho života.

 Princ Valíd
1.7.2015 15:27   |  

Princ Valíd řídí saúdskoarabskou investiční firmu Kingdom Holding. „Tento filantropický závazek pomůže kulturnímu sblížení a porozumění i rozvoji společnosti. Má také zlepšit nezávislost žen a postavení mládeže a bude využit k řešení přírodních katastrof. Dar bude uvolňován podle přesného plánu v příštích letech a dohlížet na to bude administrativní rada,“ sdělil šedesátiletý princ v prohlášení.

Společnost Kingdom Holding se zabývá rozmanitými činnostmi od řízení zábavního parku Euro Disney, řetězce hotelů Four Seasons, americké banky Citigroup nebo mediálního gigantu News Corporation. V Džiddě se podílí se na výstavbě výškové budovy, která má být nejvyšší na světě a měřit má přes 1000 metrů.

Auta, lodě, nemovitosti

Princ Valíd je vnukem zakladatele království krále Abdal Azíze a před dvěma lety ho časopis Forbes označil za 26. nejbohatšího člověka planety. Jeho majetek byl tehdy odhadnut na 20 miliard dolarů, což princ nesl nelibě, protože jeho jmění bylo prý o šest miliard podhodnoceno. Tvrdí o sobě, že začínal v podnikání s 30 tisíci dolary, které dostal jako dar od otce, a že si musel vzít půjčku 300 tisíc dolarů.

Je znám velkorysými dary. V minulosti například daroval 25 vozů Bentley členům saúdskoarabského fotbalového týmu a letos slíbil dát tentýž vůz každému z pilotů zapojených do bojů v Jemenu. Princi Valídovi patří luxusní jachta, největší soukromý letoun světa a také 200 automobilů, mezi nimiž je sbírka značek Ferrari a Lamborghini. V Rijádu vlastní sídlo o 420 místnostech s několika bazény.

Čtěte také:

Na ropných sankcích proti Íránu vydělali také Afričané

Saúdská Arábie se otevírá investorům. Mekka a Medina ale zůstanou tabu

Saúdská Arábie je připravena zvýšit těžbu ropy. Ceny znovu klesají

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Trump nebo Clintonová? Voličské průzkumy nedávají jasnou odpověď

Trump nebo Clintonová? Voličské průzkumy nedávají jasnou odpověď

Průzkumy veřejného mínění ve Spojených státech se rozcházejí v hodnocení přízně amerických voličů vůči republikánskému prezidentskému kandidátovi Donaldu Trumpovi a jeho… více

Mobilní web