Král filantropů? Saúdský princ Valíd dá všechny své peníze na charitu

Člen vládnoucího klanu Saúdú princ Valíd bin Talál oznámil, že daruje veškeré své jmění na dobročinné účely. Jde o 32 miliard dolarů, tedy 788 miliard korun. Darované peníze budou určeny na sociální a humanitární projekty a uvolňovány začnou být už za jeho života.

 Princ Valíd
1.7.2015 15:27   |  

Princ Valíd řídí saúdskoarabskou investiční firmu Kingdom Holding. „Tento filantropický závazek pomůže kulturnímu sblížení a porozumění i rozvoji společnosti. Má také zlepšit nezávislost žen a postavení mládeže a bude využit k řešení přírodních katastrof. Dar bude uvolňován podle přesného plánu v příštích letech a dohlížet na to bude administrativní rada,“ sdělil šedesátiletý princ v prohlášení.

Společnost Kingdom Holding se zabývá rozmanitými činnostmi od řízení zábavního parku Euro Disney, řetězce hotelů Four Seasons, americké banky Citigroup nebo mediálního gigantu News Corporation. V Džiddě se podílí se na výstavbě výškové budovy, která má být nejvyšší na světě a měřit má přes 1000 metrů.

Auta, lodě, nemovitosti

Princ Valíd je vnukem zakladatele království krále Abdal Azíze a před dvěma lety ho časopis Forbes označil za 26. nejbohatšího člověka planety. Jeho majetek byl tehdy odhadnut na 20 miliard dolarů, což princ nesl nelibě, protože jeho jmění bylo prý o šest miliard podhodnoceno. Tvrdí o sobě, že začínal v podnikání s 30 tisíci dolary, které dostal jako dar od otce, a že si musel vzít půjčku 300 tisíc dolarů.

Je znám velkorysými dary. V minulosti například daroval 25 vozů Bentley členům saúdskoarabského fotbalového týmu a letos slíbil dát tentýž vůz každému z pilotů zapojených do bojů v Jemenu. Princi Valídovi patří luxusní jachta, největší soukromý letoun světa a také 200 automobilů, mezi nimiž je sbírka značek Ferrari a Lamborghini. V Rijádu vlastní sídlo o 420 místnostech s několika bazény.

Čtěte také:

Na ropných sankcích proti Íránu vydělali také Afričané

Saúdská Arábie se otevírá investorům. Mekka a Medina ale zůstanou tabu

Saúdská Arábie je připravena zvýšit těžbu ropy. Ceny znovu klesají

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Vězni najdou práci v call centru, budou nabízet mobilní tarify

Vězni najdou práci v call centru, budou nabízet mobilní tarify Fotogalerie

Lidé, kteří si ve vězení odpykávají své tresty, budou mít další možnost, jak se zapojit do pracovního procesu. Podle projektu, který představil ministr spravedlnosti Robert… více

Mobilní web