Krejčíř chtěl utéct z jihoafrického vězení, našli u něj pistoli

Jihoafrická policie údajně zmařila pokus Radovana Krejčíře o útěk z vězení. Informoval o tom dnes server Eyewitness News. Při sobotní prohlídce jeho cely se prý našla mimo jiné devítimilimetrová pistole a nůž.

Radovan Krejčíř
27.9.2015 13:30   |  

Krejčíř podle jihoafrického tisku plánoval utéci ze své cely ve věznici v Pretorii, kam se dostal poté, co ho soud v Johannesburgu shledal na konci srpna vinným z pokusu o vraždu, únosu a pokusu o přechovávání narkotik.

V jeho cele policie údajně našla pistoli, náboje, elektrický paralyzér, pepřový sprej, nůž, deset mobilních telefonů a paměťový klíč USB. Akci provedla poté, co dostala tip na chystaný útěk.

Policisté také u Krejčíře našli zápisník se jmény svědků a vyšetřovatelů jeho případu, píše server IOL News. „Podezříváme dozorce, že mu věci do cely za úplatu propašovali. Jinak se do jeho cely nemohlo nic dostat,“ řekl serveru vysoce postavený zdroj.

Podle serveru Eyewitness News, který se kauzami českého občana dlouhodobě zabývá, se Krejčíř chystal z vězení uprchnout ještě před nejbližším jednáním u soudu.

Jihoafrická vězeňská správa se zatím k incidentu nevyjádřila. Výši trestu v kauze únosu a pokusu o vraždu by si Krejčíř měl podle dosavadních informací vyslechnout 12. října.


Čtěte také:

Český žalobce žádá pro Krejčíře až 15 let vězení

Verdikt o výši Krejčířova trestu se odkládá, obhájkyně měla nehodu

Autor: čtk, paj

Komentáře

Čtěte také

Jsou britské vlaky přeplněné? Šéf labouristů možná nafingoval cestu na podlaze

Jsou britské vlaky přeplněné? Šéf labouristů možná nafingoval cestu na podlaze Video

Šéf britských labouristů Jeremy Corbyn vytvořil video, na kterém sedí na podlaze ve vlaku z Londýna do Newcastlu. Neměl si kam sednout, tvrdí a žádá zestátnění dopravce Virgin… více

Mobilní web