Krejčíř v Jižní Africe unikl pokusu o vraždu | E15.cz

Krejčíř v Jižní Africe unikl pokusu o vraždu

Krejčíř v Jižní Africe unikl pokusu o vraždu
Radovan Krejčíř
• 
ZDROJ: ČTK

bru

Český podnikatel Radovan Krejčíř v Jihoafrické republice unikl pokusu o vraždu. Před jeho kanceláří v Johannesburgu se ho někdo pokusil zastřelit pomocí dálkově ovládané zbraně ve chvíli, kdy parkoval auto. S odvoláním na informace od samotného Krejčíře to uvedl server Eyewittness News. Police případ vyšetřuje.

„Když jsem vystupoval z auta, tak se z vedlejšího vozu ozval velmi hlasitý zvuk… pak přišla střelba,“ řekl Krejčíř. Po podnikateli střílela na dálku ovládaná zbraň s 12 hlavněmi, která byla umístěná v nárazníku nedaleko zaparkovaného vozu. Ten vzápětí vzplanul. Policie Krejčířovu výpoveď potvrdila.

České televizi Krejčíř řekl, že netuší, kdo by za útokem mohl stát. V posledních týdnech mu prý nikdo nevyhrožoval. Auto podle něj stálo na parkovišti, které nepatří k jeho kanceláři. „Já parkuju z boku té kanceláře, vždy na tom stejném místě. To auto stálo vlastně jakoby zády k mému autu,“ sdělil Krejčíř.

Eyewitness News tvrdí, že pokus o vraždu souvisí s válkou místních gangů o vliv v johannesburském podsvětí. Místní policie s několika vraždami spojuje také Krejčíře, stíhala jej také pro podezření z ozbrojené loupeže. Toto stíhání ale později zastavila stejně jako stíhání kvůli údajnému pojistnému podvodu.

V Česku byl Krejčíř v nepřítomnosti odsouzen k 11 letům vězení za daňové úniky, s verdiktem nesouhlasí. Do Jihoafrické republice podnikatel přicestoval v roce 2007 z Seychel na falešný pas a požádal o azyl, české úřady zároveň už několik let žádají o jeho vydání zpět do České republiky. Nejbližší jednání o extradici proběhne 5. srpna.

Autor: bru
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!