Krejčíž se obrátil se stížností na jihoafrický ústavní soud | E15.cz

Krejčíž se obrátil se stížností na jihoafrický ústavní soud

Krejčíž se obrátil se stížností na jihoafrický ústavní soud
Radovan Krejčíř
• 
ZDROJ: čtk/AP

ČTK

Čech Radovan Krejčíř požádal jihoafrický ústavní soud, aby přezkoumal jeho odsouzení a pětatřicetiletý trest v případu únosu a mučení bratra drogového dealera. Informoval o tom server SABC News. Ústavní soud podle něj ještě neoznámil, jak s žádostí naloží.

Krejčíř ve své stížnosti k ústavnímu soudu tvrdí, že byl odsouzen, aniž byly předloženy pádné důkazy, a že v jeho případu nebyla respektována presumpce neviny. Stěžuje si také, že v době, kdy neměl advokáta a zastupoval se sám, nedostal možnost osobně si promluvit se svědky, uvedl server.

Krejčíře poslal soud v Johannesburgu v únoru na 35 let do vězení za únos a mučení Bhekiho Lukheleho, bratra drogového dealera, který údajně zmizel i s 25 kilogramy pervitinu. Krejčířova snaha o odvolání pak byla neúspěšná.

Krejčíř plánoval útěk ve velkém: měl se prostřílet s deseti ozbrojenci

Krejčíř žije v JAR od roku 2007. Přesídlil tam ze Seychel, kam utekl o dva roky dříve před policejním vyšetřováním v Česku. V Jihoafrické republice je spojován s řadou zločinů. K verdiktu zatím dospěl jen Lukheleho případ.

O vydání Krejčíře usiluje Česko, kde byl odsouzen k 15 letům vězení za více než půlmiliardový daňový únik, snahu o vytunelování státního podniku Čepro, přípravu vraždy celníka a další trestné činy.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!