Kreml předběžně potvrdil smrt pilota a pěšáka při sestřelech v Sýrii | E15.cz

Kreml předběžně potvrdil smrt pilota a pěšáka při sestřelech v Sýrii

Kreml předběžně potvrdil smrt pilota a pěšáka při sestřelech v Sýrii
Vladimír Putin
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Smrt jednoho ze dvou pilotů ruského bombardéru sestřeleného Tureckem, jakož i smrt dalšího ruského vojáka v Sýrii během pátrací operace po sestřeleném bombardéru dnes "předběžně" potvrdil ruský generální štáb.

Podle náčelníka hlavní operační správy štábu se sestřelený bombardér Su-24 zřítil v Sýrii, asi čtyři kilometry od hranic s Tureckem. Piloti se katapultovali, avšak jeden byl zabit ještě „ve vzduchu palbou vedenou ze země“ syrskými povstalci. Při následné pátrací operaci po sestřelených pilotech, kterou uskutečňovaly dva vrtulníky Mi-8, zahynul další ruský voják.

„Během operace byl jeden z vrtulníků poškozen palbou ze střelných zbraní a musel nouzově přistát na neutrálním území. Jeden námořní pěšák zahynul,“ řekl novinářům generálporučík Sergej Rudskoj. Dodal, že posádku sestřeleného vrtulníku se podařilo evakuovat do bezpečí, sestřelenou helikoptéru mezitím povstalci zničili minometnou palbou.

Ruské letectvo podle generála operuje v oblasti, kde syrské vládní jednotky válčí s „nejradikálnějšími bandami“, v jejichž řadách prý bojuje i více než tisícovka Kavkazanů.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!