Libérie hlásí po měsících klidu další úmrtí na ebolu | E15.cz

Libérie hlásí po měsících klidu další úmrtí na ebolu

Libérie hlásí po měsících klidu další úmrtí na ebolu
Zdravotník v ochranném oděvu proti ebole
• 
ZDROJ: čtk/ap

ČTK

V Libérii zemřel patnáctiletý chlapec, u kterého byla potvrzena nákaza ebolou. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž jde o první úmrtí na ebolu v této zemi po několika měsících. Ebolou se od roku 2013 v celé západní Africe nakazilo více než 26 500 lidí, z toho 11 300 nemoci podlehlo.

Libérie měla 4800 mrtvých z 10 600 nakažených. Světová zdravotnická organizace ale 3. září oznámila, že v zemi už se nemoc nešíří a že je Libérie z tohoto hlediska bezpečnou zemí.

Nový případ onemocnění ebolou u patnáctiletého chlapce oznámily liberijské zdravotnické úřady minulý týden. Choroba byla později potvrzena také u dalších dvou členů rodiny. Všichni byli hospitalizováni.

V pondělí večer infikovaný chlapec ebole podlehl v nemocnici v Paynesville poblíž metropole Monrovie. V péči lékařů jsou ještě jeho otec a bratr. Přes 150 lidí, kteří se dostali do kontaktu s nakaženými, úřady sledují.

Ebola je virové onemocnění způsobující vysokou horečku a krvácení. Není proti němu zatím žádný lék ani vakcína, takže úmrtnost je vysoká. Šíří se kontaktem s tělesnými tekutinami nemocného.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!