Maďaři zadrželi pátého převaděče. Špičky gangu unikají | E15.cz

Maďaři zadrželi pátého převaděče. Špičky gangu unikají

Maďaři zadrželi pátého převaděče. Špičky gangu unikají
Bývalý kamion firmy Hyza, v němž na rakouské dálnici policie objevila desítky mrtvých imigrantů
• 
ZDROJ: čtk/ap

ČTK

V Maďarsku byl v noci zadržen pátý podezřelý v souvislosti s vyšetřováním čtvrtečního nálezu 71 těl pravděpodobně udušených migrantů v nákladním automobilu odstaveném u rakousko-maďarských hranic. Podle agentury AFP je novým zatčeným opět Bulhar.

První čtyři podezřelí - tři Bulhaři a jeden Afghánec - byli zadrženi ve čtvrtek a v sobotu na ně soud v maďarském Kecskemétu uvalil měsíční vazbu.

Maďarská justice předpokládá, že dosud zadržení jsou jen malými rybami v gangu pašeráků lidí. Jde o majitele chladírenského vozu, ve kterým byly desítky mrtvol, nebo o řidiče.

Vazbu na první čtveřici zadržených uvalil soud vzhledem k „mimořádné závažnosti zločinu“ i kvůli riziku jejich útěku.

Případy se množí

Záznamy maďarské policie z posledních dnů dokládají rozsah a národnostní různorodost lidí zapojených do převádění uprchlíků. Dnes maďarská policie zastavila rumunský kamion a v nákladovém prostoru našla 41 natěsnaných běženců. Rumunský řidič byl zatčen.

V sobotu byl u Budapešti zadržen Litevec, jenž ve svém vozidle převážel 12 Syřanů. Rovněž v sobotu byl na dálnici mezi Budapeští a Vídní zatčen rakouský občan převážející pět Syřanů a Polák se sedmi Syřany v automobilu s francouzskou poznávací značkou.

V pátek byli zachyceni tři Maďaři, kteří měli v dodávce 17 Syřanů. Dalších 69 Syřanů a 12 Iráčanů policie našla na polní silnici na jihu Maďarska ve třech vozidlech s italskými poznávacími značkami a srbskými řidiči.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!