Majitel ukrajinské banky nabízí odměnu za hlavy radikálů. Raději zavřel pobočky

Privatbank, která je největší ukrajinskou bankou, zavřela pobočky ve městech Doněck a Luhansk. Bojí se ataků proruských separatistů. Těm se nelíbí vyhlášení spolumajitele banky Igora Kolomojskeho, který řekl, že za hlavu proruského sabotéra nabízí odměnu deset tisíc amerických dolarů.

Pobočka PrivatBank
5.5.2014 14:57   |  

Jak uvedl portál finweb.hnonline.sk, banka nemůže vykonávat finanční transakce v regionech, kde hrozí trestná činnost a nechce ohrožovat životy svých zaměstnanců.

V sobotu proruští rebelové zapálili pobočku banky ve městě Mariupol v Doněckém regionu. „Za současných okolností naše zaměstnance nemůžeme nutit, aby pracovali v regionu Doněck a Luhansk, kde naše pobočky ohrožují ozbrojenci s tanky,“ uvedla Privatbank ve svém stanovisku.

Banka zavřela i na Krymu

Za posledních deset dní bylo zapálených, či jinak zničených 38 bankomatů, 24 poboček a 11 hotovostních terminálů banky. Klienti se podle Privatbank mohou ke svým penězům dostat už jen přes internetbanking a mobilní bankovnictví.

Privatbank je největší ukrajinskou bankou, která ve zmíněných regionech zpracovává až 400 tisíc důchodů a 220 tisíc jiných sociálních dávek. Už v březnu uzavřela všech 339 krymských poboček.


Čtěte více:

Raiffeisenbank odchází z Krymu, ruské banky se na poloostrov nehrnou

Vyženou Rusové McDonald's? Řetězec zavřel restaurace na Krymu

Rusko zavřelo čtyři ukrajinské banky na Krymu. Neplnily prý závazky

Autor: lem

Komentáře

Čtěte také

Jednání o transatlantické dohodě postupují plynule, ujišťuje Washington

Jednání o transatlantické dohodě postupují plynule, ujišťuje Washington

Domlouvání smlouvy o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy plynule postupují, řekl mluvčí šéfa Úřadu obchodního zmocněnce USA Michaela Fromana. Německý vicekancléř… více

Mobilní web