Makedonie dokončila stavbu plotu na hranici s Řeckem

Makedonie dokončila stavbu tříkilometrového plotu, který má regulovat proud uprchlíků směřujících z Řecka přes Balkán do západní Evropy. Oznámila to agentura AFP. Plot vysoký 2,5 metrů byl vztyčen u hraničního přechodu Gevgelija na jihu země. Místní úřady nevylučují, že v případě potřeby postaví ploty i jinde.

Stavba plotu na makedonsko-řecké hranici
29.11.2015 21:00   |  

Na hranicích byla dnes situace klidná, zato v sobotu bylo při násilnostech na hranicích zraněno 40 lidí včetně 18 policistů. Na makedonsko-řeckém pomezí se už deset dní hromadí lidé kvůli rozhodnutí Makedonie, že dál bude pouštět pouze osoby prchající z Afghánistánu, Iráku či Sýrie.

Makedonie začala před deseti dny rozdělovat imigranty podle národnosti, což vyvolalo protesty ostatních, kteří se snaží proniknout do Evropy v naději na zvýšení životní úrovně. Podle makedonských úřadů byl plot vybudován proto, aby se do země nemohli dostat běženci bez jakékoli registrace.


Čtěte také:

Přes Balkán prochází kvůli zimě výrazně méně migrantů

Na řecko-makedonské hranici se hromadí migranti, panuje napětí

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Súdánci rozjeli proces se zadrženým Čechem, viní ho ze špionáže a spiknutí

Súdánci rozjeli proces se zadrženým Čechem, viní ho ze špionáže a spiknutí

Po dlouhých osmi měsících od uvěznění začal v súdánském Chartúmu soudní proces s českým protestantským aktivistou Petrem Jaškem. Súdánští žalobci ho viní mimo jiné ze špionáže a… více

Mobilní web