Makedonie dokončila stavbu plotu na hranici s Řeckem

Makedonie dokončila stavbu tříkilometrového plotu, který má regulovat proud uprchlíků směřujících z Řecka přes Balkán do západní Evropy. Oznámila to agentura AFP. Plot vysoký 2,5 metrů byl vztyčen u hraničního přechodu Gevgelija na jihu země. Místní úřady nevylučují, že v případě potřeby postaví ploty i jinde.

Stavba plotu na makedonsko-řecké hranici
29.11.2015 21:00   |  

Na hranicích byla dnes situace klidná, zato v sobotu bylo při násilnostech na hranicích zraněno 40 lidí včetně 18 policistů. Na makedonsko-řeckém pomezí se už deset dní hromadí lidé kvůli rozhodnutí Makedonie, že dál bude pouštět pouze osoby prchající z Afghánistánu, Iráku či Sýrie.

Makedonie začala před deseti dny rozdělovat imigranty podle národnosti, což vyvolalo protesty ostatních, kteří se snaží proniknout do Evropy v naději na zvýšení životní úrovně. Podle makedonských úřadů byl plot vybudován proto, aby se do země nemohli dostat běženci bez jakékoli registrace.


Čtěte také:

Přes Balkán prochází kvůli zimě výrazně méně migrantů

Na řecko-makedonské hranici se hromadí migranti, panuje napětí

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Rakušané budou znovu volit prezidenta, rozhodl ústavní soud

Rakušané budou znovu volit prezidenta, rozhodl ústavní soud aktualizováno

Rakousky ústavní soud zrušil výsledky druhého kola prezidentských voleb. Své rozhodnutí odůvodnil nesrovnalostmi při sčítání hlasů. Volby velmi těsně vyhrál kandidát Zelených… více

Komerční prezentace
Mobilní web