Mercer: Nejlepším městem pro život je opět Vídeň, Praha skončila na 69. místě

Nejlepším městem pro život je opět hlavní město Rakouska Vídeň. Naopak nejhůře je na tom hlavní město Iráku Bagdád. Vyplývá to z nejnovějšího žebříčku sestavovaného konzultační společností Mercer. Praha skončila na 69. místě a je na tom nejlépe z měst střední a východní Evropy.

Vídeň (ilustrační foto)
23.2.2016 14:25   |  

Průzkum hodnotí celkem 230 měst. Při sestavování žebříčku Mercer vychází z desítek kritérií, jako politická stabilita, zdravotní péče, kriminalita, rekreace a doprava.

Vídeň skončila na prvním místě již sedmým rokem za sebou. V první pětce je také Curych, Auckland, Mnichov a Vancouver. Naopak globální centra jako Londýn, Paříž, Tokio a New York se nedostala ani mezi nejlepších 30 a zaostávají za většinou velkých měst Německa, Skandinávie a Austrálie.

Nejlepších deset měst podle kvality života z žebříčku pro rok 2016:
Pořadí Město Stát
1. Vídeň Rakousko
2. Curych Švýcarsko
3. Auckland Nový Zéland
4. Mnichov Německo
5. Vancouver Kanada
6. Düsseldorf Německo
7. Frankfurt Německo
8. Ženeva Švýcarsko
9. Kodaň Dánsko
10. Sydney Austrálie

Evropská města si vedou dobře navzdory nedávnému nárůstu bezpečnostních hrozeb, sociálním nepokojům a obavám o ekonomický výhled regionu. Města ze západní Evropy pak obsadila sedm z deseti nejlepších míst. Nejhůře hodnocená města v Evropě jsou Kyjev (176. místo), Tirana (179) a Minsk (190).

Mezi nejhorší města se kromě Bagdádu zařadily město Bangui ze Středoafrické republiky, jemenské hlavní město Saná, hlavní město Haiti Port-au-Prince a súdánská metropole Chartúm.


Čtěte také:

Nejlepším městem pro život je Vídeň, Praha je na 68. místě

OECD: Nejlépe se stále žije v Austrálii, Česko je třiadvacáté

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Zakletá soutěž. Rychlotratě míří znovu k ledu

Zakletá soutěž. Rychlotratě míří znovu k ledu

Správa železniční dopravní cesty zrušila soutěž na vypracování studie příležitostí, ze které měly vzejít plány na budování vysokorychlostních tratí (VRT). Informace byla oznámena… více

Komerční prezentace
Mobilní web