Mladí lékaři v anglických nemocnicích hrozí dalšími stávkami

V Británii skončila osmačtyřicetihodinová stávka tisíců mladých lékařů, kteří ale s ohledem na neústupnost tamní vlády ihned pohrozili dalšími a tvrdšími protesty. List Daily Mail napsal, že v anglických nemocnicích stávka proti změnám pracovních podmínek ochromila od středy harmonogram plánovaných operací, zrušeny jich byly tisíce. Pohotovostní službu ale protest nenarušil.

 Pracovnice britského zdravotnictví ve stávce
11.3.2016 18:18   |  

Začínající lékaři protestují proti nové pracovní smlouvě, která má podle vlády platit od srpna a která podle lékařů znamená snížení platů a zhoršení pracovních podmínek. Jednalo se o třetí podobný protest od začátku roku. Se započtením jednodenních stávek v lednu a v únoru si protestní akce vyžádaly zrušení asi 20 tisíc operací. Vedle zrušených operací a zákroků protesty vždy vedly k narušení mnoha vyšetření či lékařských konzultací.

Mladí lékaři hodlají vyhlásit další dvě 48hodinové stávky v dubnu. Jejich odbory dnes pohrozily, že protesty by se v budoucnosti mohly nově týkat i pohotovostních služeb. „Budeme pokračovat v eskalaci protestů, dokud nás vláda nevyslyší,“ prohlásila podle Daily Mail jedna ze zástupkyň mladých lékařů Bea Bakshiová.

Sporné finanční a pracovní podmínky se týkají 55 tisíc doktorů před atestací, kteří tvoří třetinu lékařů ve veřejném zdravotnictví. Požadavky a stávky mladých lékařů podle nedávného průzkumu podporuje 65 procent dotázaných občanů.


Čtěte také:

V Anglii stávkují mladí lékaři, ochromili tím provoz nemocnic

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Prodej firem v Česku vázne, světový tisk peněz žene ceny nahoru

Prodej firem v Česku vázne, světový tisk peněz žene ceny nahoru

Měnová politika centrálních bank založená na vypouštění stále nových a nových peněz do oběhu vede k růstu cen firem. Jejich nákupy pak drhnou. Velké transakce s podniky začínají… více

Mobilní web