Muž ve švýcarském vlaku zaútočil na cestující, zranil šest lidí

aktualizováno Šest lidí zranil muž, který ve vlaku na východě Švýcarska odpoledne zaútočil na cestující zapálenou hořlavou tekutinou a nožem. S odvoláním na tamní policii to uvedla agentura AFP. Podle švýcarských médií jsou některá zranění vážná. Motiv útoku, při kterém bylo zraněno i šestileté dítě, je zatím nejasný.

Ilustrační foto
13.8.2016 19:59   |  

Podle webu 24heures je útočníkem 27letý Švýcar. V době incidentu byly ve vlaku desítky cestujících. Policie kantonu Sankt Gallen bez upřesnění uvedla, že útočník byl také zraněn a hospitalizován. Kromě šestileté dívky utrpěli zranění 17letý mladík, 50letý muž a tři ženy ve věku 17, 34 a 43 let, uvedla místní agentura ATS.

Násilník založil podle policejního prohlášení ve 14:20 SELČ oheň ve vlakové soupravě u nádraží v Salez mezi obcemi Buchs a Sennwald poblíž hranic s Lichtenštejnskem. Použil k tomu zatím blíže neupřesněnou hořlavinu a cestující také napadl nožem.


Přečtěte si: V Německu zatkli údajného bojovníka IS, měl chystat útok


Policie uzavřela oblast útoku a na místo dorazili také hasiči, tři záchranářské vrtulníky a lékařské týmy. Nádraží bylo dočasně uzavřeno a pro náhradní dopravu cestujících se vyslaly autobusy. Podle prvních odhadů je výše škody na vlaku více než 100 tisíc švýcarských franků (asi 2,5 milionu korun).

Jde o první podobný útok ve Švýcarsku v poslední době. Série útoků zasáhla v posledních 18 měsících sousední Francii a Německo, stejně jako Belgii. V Německu afghánský žadatel o azyl v červenci zranil ve vlaku sekerou čtyři lidi. K většině těchto útoků se hlásil takzvaný Islámský stát. Švýcarská policie však o motivu incidentu ani o totožnosti útočníka zatím nezveřejnila žádné informace.


Čtěte také:

V Belgii napadl útočník mačetou dvě policistky, provolával slávu Alláhovi

Hollande se ani napodruhé do Prahy nedostane, návštěvu mu zhatil další útok

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Součástky pro iPhone 7 stojí čtvrtinu toho, co Apple účtuje zákazníkům

Součástky pro iPhone 7 stojí čtvrtinu toho, co Apple účtuje zákazníkům

Ta informace se objevuje krátce po startu prodeje každého nového iPhonu. Nejinak je tomu letos a zkrátíme to na nutné minimum. Cena součástek, ze kterých sestává 32GB iPhone 7 je… více

Mobilní web