Na atentátu v Bangkoku se prý podílelo nejméně deset lidí | E15.cz

Na atentátu v Bangkoku se prý podílelo nejméně deset lidí

Na atentátu v Bangkoku se prý podílelo nejméně deset lidí
Místo výbuchu v thajském Bangkoku
• 
ZDROJ: čtk/ap

ČTK

Do bombového atentátu v Bangkoku bylo zapojeno nejméně deset lidí a byl dlouho dopředu naplánován. Uvedl to dnes šéf thajské policie Somjot Pumpanmuang. Thajsko zároveň požádalo o spolupráci při pátrání po pachatelích nejhoršího bombového útoku v zemi Interpol, neboť člověkem podezřelým z umístění bomby v chrámu v centru thajské metropole je cizinec.

„Je to rozsáhlá síť. Příprav se účastnilo mnoho lidí,“ řekl dnes podle agentury Reuters Pumpanmuang s tím, že se útok chystal nejméně měsíc. „Patří tam ti, kteří hlídali na ulicích, připravovali bombu, ti přímo na místě a…ti, kteří znali únikovou cestu. Muselo jít nejméně o deset lidí.“

O den dříve policie tvrdila, že ví o třech osobách podílejících se na útoku, po němž v pondělí zemřelo nejméně 20 lidí a desítky dalších byly zraněny.

Úřady východoasijské země zprvu nejevily zájem o mezinárodní spolupráci, ačkoli již ve středu přišly s teorií, že byl pachatelem cizinec. Dnes se obrátily se žádostí o spolupráci na mezinárodní policejní organizaci. Thajská policie již vydala zatykač na dosud neidentifikovaného cizince a vypsala odměnu milion bátů (686 tisíc korun) za informace vedoucí k dopadení hlavního podezřelého.

Pátrá se také po dvou možných komplicích hlavního podezřelého. Oba zachytily kamery poblíž místa výbuchu.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!