Na Donbasu zemřeli tři vojáci, Porošenko žádá zásah OSN

Při střetech mezi armádou a proruskými separatisty na východě Ukrajiny zemřeli tři vojáci a dalších 22 za uplynulé tři dny utrpělo zranění. S odvoláním na ukrajinskou armádu o tom informovala agentura DPA. Na Donbas přicestoval ukrajinský prezident Petro Porošenko, který se znovu vyslovil pro vyslání vojáků OSN k dohledu nad dodržováním příměří.

 Petro Porošenko
28.3.2016 15:45   |  

Porošenko se v Kramatorsku zúčastnil slavnostního předání asi 60 sanitek místním obcím. Při této příležitosti navrhl uspořádat pro zničený region mezinárodní dárcovskou konferenci.

Intenzita bojů mezi separatisty a vládními silami se od uzavření příměří, které začalo platit loni na počátku září, výrazně snížila, ale k incidentům s oběťmi na životech nadále dochází. Konflikt si od dubna 2014 vyžádal více než 9000 mrtvých.

Mírová jednání zůstávají již řadu měsíců na mrtvém bodu, zatímco Kyjev a Západ obviňují Rusko z vojenské podpory separatistů, což Moskva popírá.


Čtěte také:

Kreml: V Donbasu se nacházejí ruští občané, vojáci tam však nikdy nebyli

Ukrajina zadržela šéfa dobrovolnické milice. Prý spolupracoval s Rusy

Ukrajina i přes embargo dodala Rusku vojenské součástky za dvě miliardy

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru Fotogalerie

Čína dnes uvedla do provozu největší teleskop na světě, který bude sloužit k výzkumu vesmíru, včetně pátrání po případných mimozemských civilizacích. Obrovské zařízení s talířovou… více

Mobilní web