Na Donbasu zemřeli tři vojáci, Porošenko žádá zásah OSN

Při střetech mezi armádou a proruskými separatisty na východě Ukrajiny zemřeli tři vojáci a dalších 22 za uplynulé tři dny utrpělo zranění. S odvoláním na ukrajinskou armádu o tom informovala agentura DPA. Na Donbas přicestoval ukrajinský prezident Petro Porošenko, který se znovu vyslovil pro vyslání vojáků OSN k dohledu nad dodržováním příměří.

 Petro Porošenko
28.3.2016 15:45   |  

Porošenko se v Kramatorsku zúčastnil slavnostního předání asi 60 sanitek místním obcím. Při této příležitosti navrhl uspořádat pro zničený region mezinárodní dárcovskou konferenci.

Intenzita bojů mezi separatisty a vládními silami se od uzavření příměří, které začalo platit loni na počátku září, výrazně snížila, ale k incidentům s oběťmi na životech nadále dochází. Konflikt si od dubna 2014 vyžádal více než 9000 mrtvých.

Mírová jednání zůstávají již řadu měsíců na mrtvém bodu, zatímco Kyjev a Západ obviňují Rusko z vojenské podpory separatistů, což Moskva popírá.


Čtěte také:

Kreml: V Donbasu se nacházejí ruští občané, vojáci tam však nikdy nebyli

Ukrajina zadržela šéfa dobrovolnické milice. Prý spolupracoval s Rusy

Ukrajina i přes embargo dodala Rusku vojenské součástky za dvě miliardy

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Francouzská automobilka PSA Group, která zahrnuje značky Peugeot a Citroën, v prvním pololetí více než zdvojnásobila čistý zisk na rekordních 1,21 miliardy eur (téměř 33 miliard… více

Mobilní web