Na Saúdskou Arábii letěla jemenská raketa, armáda ji sestřelila | E15.cz

Na Saúdskou Arábii letěla jemenská raketa, armáda ji sestřelila

Na Saúdskou Arábii letěla jemenská raketa, armáda ji sestřelila
8. února 2016 • 11:12
Saúdskoarabská armáda sestřelila balistickou střelu odpálenou z Jemenu. Saúdská Arábie stojí v čele arabské koalice bojující proti šíitským rebelům v sousední zemi. Kdo raketu z Jemenu odpálil, ale nebylo jasné.

Střela, odpálená kolem třetí hodiny ráno místního času, mířila na saúdskoarabské město Chamís Mušít asi 100 kilometrů od hranic, kde se nachází hlavní letecká základna saúdskoarabské armády.

Saúdskoarabské síly na vyslání střely reagovaly útokem na odpalovací zařízení na území Jemenu. Země se stala terčem ostřelování raketami i dělostřelectvem již několikrát od chvíle, kdy se postavila za jemenskou vládu prezidenta Abdar Rabbúa Hádího a podpořila ho v bojích proti rebelům. Rijád se do konfliktu, který si dosud vyžádal přes 6100 mrtvých, vložil loni v březnu.

Loni v prosinci začaly ve Švýcarsku mírové rozhovory o Jemenu, prozatím ale nepřinesly žádný průlom. O ukončení více než rok trvající občanské války jednali zástupci znesvářených táborů, tedy šíitských povstalců a vlády prezidenta Hádího.

Autor: ČTK
 

businessinfo.cz

  • Stát shromažďuje příliš mnoho dat, hrozí zneužití, varují poplatníci před kontrolním hlášením
  • Česká firma vyvinula unikátní metodu pomáhající rozkládat plasty, uplatnění najde v Číně
  • Na solárním boomu v Česku vyrostlo množství firem. Teď hledají příležitost v zahraničí
  • Chile: Exportéry láká trh s otevřenou náručí