Na Saúdskou Arábii letěla jemenská raketa, armáda ji sestřelila | E15.cz

Na Saúdskou Arábii letěla jemenská raketa, armáda ji sestřelila

Na Saúdskou Arábii letěla jemenská raketa, armáda ji sestřelila
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: CC: (CC BY 2.0)/ The U.S. Army/flickr.com

ČTK

Saúdskoarabská armáda sestřelila balistickou střelu odpálenou z Jemenu. Saúdská Arábie stojí v čele arabské koalice bojující proti šíitským rebelům v sousední zemi. Kdo raketu z Jemenu odpálil, ale nebylo jasné.

Střela, odpálená kolem třetí hodiny ráno místního času, mířila na saúdskoarabské město Chamís Mušít asi 100 kilometrů od hranic, kde se nachází hlavní letecká základna saúdskoarabské armády.

Saúdskoarabské síly na vyslání střely reagovaly útokem na odpalovací zařízení na území Jemenu. Země se stala terčem ostřelování raketami i dělostřelectvem již několikrát od chvíle, kdy se postavila za jemenskou vládu prezidenta Abdar Rabbúa Hádího a podpořila ho v bojích proti rebelům. Rijád se do konfliktu, který si dosud vyžádal přes 6100 mrtvých, vložil loni v březnu.

Loni v prosinci začaly ve Švýcarsku mírové rozhovory o Jemenu, prozatím ale nepřinesly žádný průlom. O ukončení více než rok trvající občanské války jednali zástupci znesvářených táborů, tedy šíitských povstalců a vlády prezidenta Hádího.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!