Na Saúdskou Arábii letěla jemenská raketa, armáda ji sestřelila

Saúdskoarabská armáda sestřelila balistickou střelu odpálenou z Jemenu. Saúdská Arábie stojí v čele arabské koalice bojující proti šíitským rebelům v sousední zemi. Kdo raketu z Jemenu odpálil, ale nebylo jasné.

Ilustrační foto
8.2.2016 11:12   |  

Střela, odpálená kolem třetí hodiny ráno místního času, mířila na saúdskoarabské město Chamís Mušít asi 100 kilometrů od hranic, kde se nachází hlavní letecká základna saúdskoarabské armády.

Saúdskoarabské síly na vyslání střely reagovaly útokem na odpalovací zařízení na území Jemenu. Země se stala terčem ostřelování raketami i dělostřelectvem již několikrát od chvíle, kdy se postavila za jemenskou vládu prezidenta Abdar Rabbúa Hádího a podpořila ho v bojích proti rebelům. Rijád se do konfliktu, který si dosud vyžádal přes 6100 mrtvých, vložil loni v březnu.

Loni v prosinci začaly ve Švýcarsku mírové rozhovory o Jemenu, prozatím ale nepřinesly žádný průlom. O ukončení více než rok trvající občanské války jednali zástupci znesvářených táborů, tedy šíitských povstalců a vlády prezidenta Hádího.


Čtěte také:

Saúdská Arábie nahradí vzdušné útoky na Jemen novou operací

Saúdská Arábie poprvé vyslala do Jemenu pozemní jednotky

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Pokud Praha zakáže vjezd kamionů, uděláme to samé, hrozí Starostové

Pokud Praha zakáže vjezd kamionů, uděláme to samé, hrozí Starostové

Starostové a nezávislí (STAN) nesouhlasí se zákazem vjezdu kamionů delších 12 metrů na území Prahy. Pokud začne platit, některé obce jsou prý připraveny rovněž zakázat vjezd… více

Mobilní web