Na syrské uprchlické tábory zaútočila letadla, zřejmě ruská

Dva tábory uprchlíků v Sýrii nedaleko turecké hranice se stala cílem vzdušného útoku. O život přišly dvě děti, 30 lidí bylo zraněno. Nálet zřejmě podnikla ruská letadla, uvedla Syrská organizace pro lidská práva (SOHR), na kterou se odvolává agentura Reuters.

Ruská stíhačka Suchoj Su-30
4.8.2016 19:54   |  

Tábory leží západně od severosyrského Halabu v oblasti ovládané umírněnou syrskou opozicí. Ta bojuje proti režimu syrského prezidenta Bašára Asada, chráněnce Moskvy.

Umírněná syrská opozice bojuje proti povstalcům od loňského září, což umožnilo Asadovým silám, aby se vzpamatovaly a postupně obnovily kontrolu nad částmi syrského území.

SOHR sleduje situaci v Sýrii z Británie a tvrdí, že má v Sýrii síť informátorů. Letadla v barvách obvyklých pro ruské letectvo udeřila podle SOHR v sevřené formaci. Po zásahu shořelo nebo bylo poškozeno mnoho uprchlických stanů.


Čtěte také:

V Halabu dál probíhají těžké boje, povstalci museli ustoupit

Ruské letouny útočily u Halabu, Asad prý na povstalce shodil jedovatý plyn

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web