NATO: Ztráty afghánských sil prudce rostou

Ztráty afghánských bezpečnostních sil způsobené útoky islamistického hnutí Taliban a dalšími extremistickými skupinami stoupají. Bilance za rok 2015 byla horší než v roce předchozím a letošní tempo ztrát je ještě vyšší. Podle agentury AFP uvedli představitelé Severoatlantické aliance.

 Afghánské bezpečnostní složky
26.8.2016 8:01   |  

Brigádní generál Charles Cleveland, mluvčí operace NATO Resolute Support (Rozhodná podpora), která má za úkol podpořit a vycvičit afghánské síly, uvedl, že úřady odhadují loňské ztráty na 5000 zabitých policistů a vojáků. Dalších 15 tisíc utrpělo zranění.

„Ví se, že tempo ztrát Afghánců je letos ještě vyšší,“ řekl generál při videokonferenci, kterou vedl z Kábulu. „Těmito velkými ztrátami Afghánců jsme znepokojeni a spolupracujeme s nimi na tom, abychom se tyto ztráty pokusili snížit,“ dodal.

Cleveland neposkytl konkrétní údaje, ale aliance podle AFP posléze prostřednictvím e-mailu sdělila, že dosavadní letošní ztráty ve srovnání se stejným obdobím loni vzrostly o 20 procent.


Čtěte také:

Americký dron zabil vůbce IS v Afghánistánu a Pákistánu

Na západní půlce klid. Války skončily, nastoupili gangsteři

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web